UNUM: Zgłoszenie i likwidacja szkody

UNUM Zgłoszenie szkody

Jak wygląda zgłoszenie szkody w UNUM? Realizacja zgłoszenia szkody w UNUM odbywa się na kilka sposobów:

Online:

  • Infolinia: 22 329 30 99 (opłata zgodna z taryfą operatora)
  • Formularz kontaktowy: https://e-klient.unum.pl/fac/Claim/PolicySelection

Strefa Odszkodowań w liczbach

Co miesiąc pomagamy
200
osobom
Oferujemy ponad
10
usług
Mamy już
12 lat
doświadczenia
UNUM: Zgłoszenie i likwidacja szkody

Dodatkowe informacje

Czym może skutkować podpisanie ugody z ubezpieczycielem UNUM?

Podpisanie ugody z ubezpieczycielem oznacza ostateczne zakończenie sporu. Podpisując taki dokument, nie masz możliwości później dochodzić wyższego odszkodowania, nawet przed sądem. Warto wobec tego dobrze namyślić się, zanim się to zrobi. W niektórych przypadkach ugoda to opłacalne rozwiązanie – skraca czas wypłaty odszkodowania. Proces sądowy jest względem niej znacznie dłuższy i bardziej zawiły. Kiedy indziej ubezpieczyciel może zaoferować wysokość odszkodowania, która nie stanowi najwyższej możliwej do uzyskania. Zatem w trakcie akceptowania ugody z UNUM powinno się być pewnym względem swojego usatysfakcjonowania z zaproponowanej przez ubezpieczyciela sumy odszkodowania.

Likwidacja szkody UNUM – jak przebiega?

Szkodę możesz zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy wypadku lub do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Możesz skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkody w UNUM, jeśli masz u nich polisę ubezpieczeniową lub jest to ubezpieczyciel sprawcy wypadku. Co ważne, likwidacja szkody u swojego ubezpieczyciela nie wpływa na wysokość Twoich składek, jeśli nie jesteś sprawcą. Miej na uwadze, że w tej sytuacji możesz współpracować tylko z jedną ubezpieczalnią. Po zawiadomieniu UNUM podejmie postępowanie wyjaśniające, jak choćby analiza materiału dowodowego. Na tej podstawie UNUM podejmie decyzję odszkodowawczą odnoszącą się do likwidacji szkody w UNUM. Czyli przyznanie odszkodowania, częściowe odszkodowanie lub odmowa odszkodowania. W każdej z tych sytuacji otrzymujesz na piśmie zawiadomienie o decyzji ubezpieczyciela UNUM.

Jak zgłosić wystąpienie szkody do ubezpieczyciela UNUM?

Dla osób posiadających w UNUM ubezpieczenie zgłoszenie szkody przebiega szybko i sprawnie. W zależności od rodzaju ubezpieczenia i wypadku występują jednak różne procedury. Sytuację wywołującą szkodę warto jednak zgłosić bezzwłocznie, bo ze względu na to szybciej otrzyma się odszkodowanie. Wyjątkowo istotne jest, żeby dotrzymać obowiązku terminowego zgłoszenia. Zawsze opłaca się zrobić to pisemnie, bo dokument z datą to dowód w sprawie. Trzeba także zgromadzić jak najwięcej dokumentów ze zdarzenia, które potwierdzają rodzaj oraz rozmiar szkody. Konieczne jest dokładne opisanie okoliczności, przedstawienie własnych danych osobowych i danych pozostałych uczestników. Im dokładniejsza dokumentacja, tym szybsza praca zakładu ubezpieczeniowego

Jak przebiegają zgłoszenie i likwidacja szkody w UNUM?

Wydarzenia takie jak kolizja drogowa, zalany dom, złamana ręka czy śmierć mogą być objęte ubezpieczeniem w UNUM. Osoby dysponujące dopasowaną polisę ubezpieczeniową, które ich doznały, powinny możliwie szybko zgłosić to swojemu ubezpieczycielowi. Dla klientów UNUM zgłoszenie szkody komunikacyjnej albo innego zdarzenia może odbyć się na kilka odmiennych sposobów. Najwygodniej można zrobić to online: mailowo lub poprzez specjalny formularz zgłoszenia szkody – UNUM oferuje go na swojej stronie. Żeby zgłosić szkodę, można również skontaktować się z UNUM telefonicznie albo osobiście w oddziale. Trzeba dostarczyć ubezpieczycielowi swoje dane osobowe oraz pełną dokumentację zdarzenia. Wtedy UNUM może rozpocząć proces likwidacji szkody.

Ile jest czasu na zawiadomienie o szkodzie i otrzymanie odszkodowania od UNUM?

Czas na zgłoszenie szkody UNUM różni się w zależności od polisy ubezpieczeniowej, a także paru innych czynników. Na przykład, aby użyć ubezpieczenia autocasco albo NNW, trzeba zgłosić szkodę towarzystwo ubezpieczeniowe do 7 dni od wystąpienia zdarzenia. Znacznie więcej czasu masz, gdy ubiegasz się o zadośćuczynienie z OC sprawcy. Wówczas zdarzenie przedawnia się minimum po 3 latach. W pewnych przypadkach czas jest dłuższy, na przykład gdy ma się styczność z przestępstwem. Natomiast opłaca się zgłosić zdarzenie jak najszybciej, ponieważ analizowanie sprawy przez towarzystwo ubezpieczeniowe też trwa. W UNUM na wydanie decyzji przewidziano 30 dni od otrzymania zgłoszenia.

Co trzeba wiedzieć podczas współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym UNUM?

Ubezpieczenie stanowi cenne wsparcie finansowe na wypadek nieszczęśliwego wydarzenia. UNUM oferuje zróżnicowane ubezpieczenia, między innymi środka transportu (samochodu albo motocyklu), domu, życia i zdrowia, inwestycji czy podróży wakacyjnej. Zależnie od wyboru określonego ubezpieczenia różnią się zdarzenia wchodzące w jego zakres. Możliwe jest ubezpieczenie się między innymi od powodzi, kradzieży wyposażenia domu, śmierci i wielu innych, nieprzewidzianych zdarzeń posiadających negatywny wpływ na życie. Dodatkowe pieniądze otrzymane w ramach ubezpieczenia mogą znacznie ułatwić rekompensatę doznanych szkód oraz powrót do normalnego życia.

Jakie materiały dowodowe trzeba dostarczyć do UNUM w kwestii odszkodowania?

Dokumentacja zdarzenia posiada kluczowe znaczenie dla podjęcia decyzji o przyznaniu odszkodowania przez UNUM. W zależności od sprawy oraz polisy dokumenty do likwidacji szkody w UNUM mogą się różnić. Na przykład po kolizji drogowej potrzebne są notatka policyjna, zdjęcia i zeznania świadków. Sprawca zdarzenia musi podać Ci własne dane osobowe oraz dane o pojeździe. Jeżeli uczestnicy wypadku doznali obrażeń ciała, niezbędne są również zaświadczenia lekarskie. Pobyt w szpitalu także wymaga kompletowania dokumentacji medycznej. Jeśli musisz zażywać leki, uczęszczać na rehabilitację albo wyposażyć się w specjalny sprzęt medyczny, zatrzymuj rachunki. Najlepiej gromadzić wszystko w jednej teczce. Zawsze opłaca się dopytać o szczegółową listę wymaganych dokumentów podczas zgłaszania szkód w UNUM.

chevron-down