Odwołanie od decyzji GENERALI

GENERALI Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji GENERALI. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji GENERALI

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji GENERALI

Dodatkowe informacje

Ile masz czasu, żeby odwołać się od decyzji GENERALI?

Podczas gdy ubezpieczalnia ma 30 dni na decyzję o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji GENERALI dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. Wynosi on aż 3 lata, a jeśli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, bo uzyskanie środków od GENERALI nie wyklucza ewentualności odwołania się od decyzji ubezpieczyciela na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. GENERALI rozpatruje Twoje odwołanie na ogół w ciągu 30-60 dni roboczych.

Co w przypadku przyznania zbyt niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, gdy wartość odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi bardzo powszechne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy GENERALI. Wystarczy, że GENERALI uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania stanowi wartość auta z dnia wypadku, minus wartość wraku – na ogół niemożliwa do otrzymania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji GENERALI przy uszczerbku na zdrowiu. GENERALI nie zawsze sumuje wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Przede wszystkim ważne jest odwołanie od decyzji GENERALI przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje rzutują na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z GENERALI może w takim przypadku nie pozwalać na godne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez GENERALI, przede wszystkim zbierz wszystkie dokumenty powiązane ze szkodą, na przykład rachunki za lekarstwa, koszty uszkodzonych części auta, zdjęcia samochodu sprzed zaistnienia szkody, dokumenty z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Rekomendujemy również korzystanie z pomocy prywatnego rzeczoznawcy. Analogicznie warto podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – zweryfikujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, pomożemy skompletować dokumenty oraz udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Jak można odwołać się od decyzji GENERALI?

W przypadku polisy z ubezpieczycielem odwołanie do GENERALI możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze zachęcamy, by robić to na piśmie – dzięki temu masz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej skorzystać z działu reklamacji GENERALI, który wskazuje odpowiednią formę korespondencji: pocztową albo mailową. Jeżeli wysyłasz odwołanie od odszkodowania GENERALI drogą pocztową, wybierz przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji GENERALI w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Miej kopie tego, co wysyłasz.

Co zrobić, gdy GENERALI nie chce wypłacić odszkodowania?

Najgorsza sytuacja dla ubezpieczonego to taka, w której GENERALI nie chce wypłacić odszkodowania. Ma to miejsce, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe stwierdzi, że wyłączna odpowiedzialność za powstanie szkody leży po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, ale nie tylko. Możesz też nie być sprawcą, ale konkretna szkoda i tak może wynikać z Twojej winy. W tej sytuacji jednak nie wszystko stracone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU wciąż jest warta świeczki. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Pomożemy Ci przygotować kontrargumenty, które przemawiają na Twoją korzyść. Wskażemy, że przyczyna wydania decyzji odmownej jest niewłaściwa. Dysponujemy wieloma specjalistami, którzy ułatwią to zadanie. W ostateczności mamy możliwość wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z GENERALI to nasza specjalność.

Jak napisać reklamację do GENERALI? Sprawdź przykład odwołania od decyzji GENERALI

Nie istnieje jeden wzór na odwołanie od decyzji GENERALI. Wiele zależy od zawartej umowy ubezpieczeniowej oraz charakteru zdarzenia, jego konsekwencji i dokładnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer konta bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich pełną listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Określ, dlaczego nie podzielasz decyzji GENERALI. Koniecznie dołącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, między innymi fotografie, rachunki, orzeczenia itd. Pamiętaj, że kompletna dokumentacja ma wyraźny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Jak długo czeka się na odszkodowanie z GENERALI?

Zgodnie z prawem GENERALI posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W konsekwencji do 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia dostaniesz środki lub dowiesz się, że GENERALI nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy zależnie od usatysfakcjonowania decyzją ubezpieczyciela możesz zacząć działać.

Odwołanie od decyzji GENERALI – dlaczego warto?

Negatywna albo rozczarowująca pod względem kwoty decyzja GENERALI to nie koniec Twojej szansy do uzyskania należnego odszkodowania. Miej świadomość, że GENERALI może liczyć na to, że działasz we własnym imieniu i bez wsparcia prawnika. W takiej sytuacji ubezpieczalnia może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną lub celowo zaniżyć kwotę odszkodowania, bo spodziewa się, że to zaakceptujesz. Na szczęście przysługuje Ci podstawa prawna, aby przedstawić odwołanie od decyzji GENERALI.

chevron-down