Odwołanie od decyzji UNIQA

UNIQA Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji UNIQA. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji UNIQA

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji UNIQA

Dodatkowe informacje

Ile czasu na odszkodowanie z UNIQA?

Zgodnie z prawem UNIQA posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W konsekwencji do 30 dni od daty zgłoszenia wypadku otrzymasz środki albo dowiesz się, że UNIQA nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy w zależności od satysfakcji z decyzji ubezpieczyciela możesz zacząć działać.

Co zrobić, gdy UNIQA nie chce wypłacić odszkodowania?

Najbardziej stresująca sytuacja dla poszkodowanego to taka, kiedy UNIQA nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe uzna, że całkowita wina za powstanie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy uznaje się Ciebie za sprawcę wypadku, lecz nie tylko. Możesz również nie być sprawcą, ale określona szkoda mimo to może wynikać z Twojej winy. W takim przypadku jednak nie wszystko przekreślone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Zwróć się o pomoc do Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które przemawiają na Twoją korzyść. Wskażemy, że podstawa do podjęcia odmowy jest niewłaściwa. Dysponujemy wieloma specjalistami, którzy ułatwią to zadanie. W ostateczności możemy wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z UNIQA to nasza specjalność.

Ile masz czasu na odwołanie się od decyzji UNIQA?

Podczas gdy towarzystwo ubezpieczeniowe posiada 30 dni na decyzję o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji UNIQA dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. To aż 3 lata, a jeśli szkoda stanowi rezultat przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, bo uzyskanie środków od UNIQA nie przekreśla ewentualności odwołania się od stanowiska ubezpieczalni choćby po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. UNIQA rozpatruje Twoje odwołanie standardowo do 30-60 dni roboczych.

Co w przypadku przyznania zbyt niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, gdy kwota odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi bardzo popularne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy UNIQA. Wystarczy, że UNIQA uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wówczas kwota odszkodowania to wartość samochodu z chwili wypadku, minus wartość wraku – na ogół niemożliwa do otrzymania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji UNIQA przy uszczerbku na zdrowiu. UNIQA nie zawsze sumuje wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Przede wszystkim ważne jest odwołanie od decyzji UNIQA przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje mają wpływ na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z UNIQA może w tej sytuacji uniemożliwiać godne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez UNIQA, w pierwszej kolejności zbierz wszystkie dokumenty powiązane ze szkodą, na przykład faktury za naprawy, wyceny uszkodzonych części auta, zdjęcia samochodu sprzed zaistnienia szkody, opinie z warsztatów samochodowych potwierdzające brak wcześniejszych uszkodzeń. Rekomendujemy również korzystanie z opinii osobistego rzeczoznawcy. Tak samo warto podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys stworzony przez ubezpieczyciela, pomożemy skompletować dokumenty i udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Jak napisać odwołanie do UNIQA? Sprawdź wzór odwołania od decyzji UNIQA

Nie istnieje uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji UNIQA. Wiele zależy od zawartej umowy ubezpieczeniowej oraz charakteru zdarzenia, jego następstw i konkretnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adresowe, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer konta bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich szczegółową listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Napisz, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją UNIQA. Koniecznie dołącz wszystkie dokumenty, które popierają Twoją argumentację, na przykład zdjęcia, faktury, opinie itd. Pamiętaj, że pełna dokumentacja ma istotny wpływ na prędkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Jak się odwołać od decyzji UNIQA?

W kwestii umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym odwołanie do UNIQA możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – w ten sposób masz swoje udokumentowane stanowisko. W tym celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji UNIQA, który proponuje skuteczną formę korespondencji: klasyczną albo mailową. Jeżeli wysyłasz odwołanie od odszkodowania UNIQA drogą pocztową, wybierz przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru. Z kolei w przypadku odwołania od decyzji UNIQA mailowo poproś o wiadomość zwrotną w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Miej kopie tego, co zostało wysłane.

Odwołanie od decyzji UNIQA – dlaczego warto?

Negatywna albo rozczarowująca pod względem kwoty decyzja UNIQA to nie koniec Twojego prawa do wyegzekwowania należnego odszkodowania. Pamiętaj, że UNIQA może wykorzystywać to, że działasz na własną rękę oraz bez wsparcia prawnika. W takim przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe może wydać bezpodstawną decyzję odmowną albo umyślnie zaniżyć odszkodowanie, ponieważ liczy, że to zaakceptujesz. Na szczęście istnieje prawo, żeby złożyć odwołanie od decyzji UNIQA.

chevron-down