Odwołanie od decyzji COMPENSA

COMPENSA Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji COMPENSA. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji COMPENSA

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji COMPENSA

Dodatkowe informacje

Odwołanie od decyzji COMPENSA – dlaczego warto?

Negatywna albo rozczarowująca pod względem kwoty decyzja COMPENSA to nie koniec Twojej szansy do uzyskania należnego odszkodowania. Pamiętaj, że COMPENSA może wykorzystywać to, że ubiegasz się o odszkodowanie na własną rękę i bez wsparcia prawnika. W takim przypadku ubezpieczyciel może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną albo umyślnie zaniżyć odszkodowanie, bo spodziewa się, że to zaakceptujesz. Szczęśliwie istnieje prawo, aby złożyć odwołanie od decyzji COMPENSA.

Co w przypadku uzyskania za niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, gdy kwota odszkodowania jest niewystarczająca stanowi naprawdę popularne zdarzenie. Wyjątkowo często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy COMPENSA. Wystarczy, że COMPENSA uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wtedy suma odszkodowania to wartość auta z chwili wypadku, minus wartość wraku – zazwyczaj niemożliwa do otrzymania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji COMPENSA przy uszczerbku na zdrowiu. COMPENSA nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty związane z leczeniem i rehabilitacją. Przede wszystkim ważne jest odwołanie od decyzji COMPENSA przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje przekładają się na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z COMPENSA może w tej sytuacji uniemożliwiać normalne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez COMPENSA, w pierwszej kolejności zbierz wszelkie dokumenty związane ze szkodą, między innymi rachunki za lekarstwa, wyceny uszkodzonych części auta, fotografie samochodu sprzed wypadku, dokumenty z warsztatów samochodowych potwierdzające brak wcześniejszych uszkodzeń. Rekomendujemy także korzystanie ze wsparcia prywatnego rzeczoznawcy. Analogicznie opłaca się podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów oraz udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji COMPENSA?

Podczas kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe posiada 30 dni na decyzję o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji COMPENSA dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. Wynosi on aż 3 lata, a jeżeli szkoda powstała w wyniku przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, bo uzyskanie środków od COMPENSA nie wyklucza ewentualności odwołania się od decyzji ubezpieczalni choćby po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. COMPENSA odpowiada na Twoje odwołanie standardowo w ciągu 30-60 dni roboczych.

W jaki sposób odwołać się od decyzji COMPENSA?

W przypadku polisy z ubezpieczalnią odwołanie do COMPENSA możesz złożyć ustnie albo pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – dzięki temu masz swoje udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej skorzystać z działu reklamacji COMPENSA, który proponuje odpowiednią formę korespondencji: pocztową albo elektroniczną. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania COMPENSA pocztą, wybierz list polecony za potwierdzeniem odbioru. Z kolei w przypadku odwołania od decyzji COMPENSA mailem poproś o wiadomość zwrotną w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Miej kopie tego, co zostało wysłane.

Co zrobić, gdy COMPENSA nie chce wypłacić odszkodowania?

Najtrudniejsza sytuacja dla poszkodowanego to taka, kiedy COMPENSA nie chce wypłacić odszkodowania. Ma to miejsce, gdy ubezpieczalnia stwierdzi, że wyłączna odpowiedzialność za wystąpienie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy uznaje się Ciebie za sprawcę wypadku, lecz nie tylko. Możesz też nim nie być, ale określona szkoda mimo to może stanowić Twoją odpowiedzialność. W takim przypadku jednak nie wszystko stracone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Udowodnimy, że podstawa do wydania odmowy jest niewłaściwa. Współpracujemy z wieloma specjalistami, którzy ułatwią to zadanie. W ostateczności możemy wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z COMPENSA stanowi naszą specjalność.

Jak napisać reklamację do COMPENSA? Sprawdź przykład odwołania od decyzji COMPENSA

Nie ma czegoś takiego jak jeden wzór na odwołanie od decyzji COMPENSA. Wszystko zależy od zawartej polisy ubezpieczeniowej i charakteru zdarzenia, jego konsekwencji i dokładnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, unikalny numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer rachunku bankowego do wypłaty środków. Zamieszczamy ich szczegółową listę. Zadbaj o kontrargumenty. Określ, dlaczego nie podzielasz decyzji COMPENSA. Koniecznie załącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoje argumenty, między innymi zdjęcia, faktury, orzeczenia itd. Pamiętaj, że pełna dokumentacja ma istotny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Ile czasu na odszkodowanie z COMPENSA?

Zgodnie z prawem COMPENSA ma do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W konsekwencji w ciągu 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki lub dowiesz się, że COMPENSA nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy w zależności od satysfakcji z decyzji ubezpieczyciela możesz przystąpić do działania.

chevron-down