Odwołanie od decyzji ALLIANZ

ALLIANZ Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji ALLIANZ. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji ALLIANZ

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji ALLIANZ

Dodatkowe informacje

Co zrobić, gdy ALLIANZ nie chce wypłacić odszkodowania?

Najgorsza sytuacja dla ubezpieczonego to taka, gdy ALLIANZ nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, kiedy ubezpieczyciel stwierdzi, że całkowita wina za wystąpienie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy uznaje się Ciebie za sprawcę wypadku, lecz nie tylko. Możesz również nim nie być, ale określona szkoda mimo to może stanowić Twoją odpowiedzialność. W tej sytuacji jednak nie wszystko przekreślone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU wciąż jest warta świeczki. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Pomożemy Ci przygotować kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że przyczyna podjęcia decyzji odmownej jest błędna. Dysponujemy wieloma specjalistami, którzy umożliwią to zadanie. W ostateczności mamy możliwość założyć sprawę w sądzie. Odzyskiwanie odszkodowań z ALLIANZ to nasza specjalność.

W jaki sposób odwołać się od decyzji ALLIANZ?

W kwestii polisy z ubezpieczycielem odwołanie do ALLIANZ możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze zachęcamy, by robić to na piśmie – dzięki temu masz własne udokumentowane stanowisko. W tym celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji ALLIANZ, który proponuje skuteczną formę korespondencji: klasyczną lub mailową. Jeżeli wysyłasz odwołanie od odszkodowania ALLIANZ pocztą, zadbaj o przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji ALLIANZ mailem poproś o wiadomość zwrotną w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Zachowaj kopie tego, co zostało wysłane.

Jak napisać reklamację do ALLIANZ? Sprawdź szablon odwołania od decyzji ALLIANZ

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji ALLIANZ. Wszystko zależy od zawartej umowy ubezpieczeniowej oraz charakteru zdarzenia, jego następstw i dokładnych okoliczności. Z całą pewnością jednak reklamacja musi zawierać kluczowe dane: adres, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer rachunku bankowego w celu wypłaty środków. Zamieszczamy ich szczegółową listę. Zadbaj o kontrargumenty. Napisz, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją ALLIANZ. Koniecznie załącz wszystkie dokumenty, które popierają Twoją argumentację, na przykład fotografie, faktury, opinie itd. Miej na uwadze, że kompletna dokumentacja ma wyraźny wpływ na prędkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Ile czasu na odszkodowanie z ALLIANZ?

Zgodnie z prawem ALLIANZ ma do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W konsekwencji w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia zdarzenia dostaniesz środki lub dowiesz się, że ALLIANZ nie chce wypłacić odszkodowania. Wówczas zależnie od satysfakcji z decyzji ubezpieczyciela możesz zacząć działać.

Co w sytuacji przyznania za niskiej wyceny szkody lub zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której kwota odszkodowania jest niewystarczająca stanowi naprawdę popularne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy ALLIANZ. Wystarczy, że ALLIANZ uzna uszkodzenie pojazdu jako szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania to wartość auta z chwili wypadku, pomniejszona o wartość wraku – na ogół niemożliwa do uzyskania. Warto rozważyć także odwołanie od decyzji ALLIANZ przy uszczerbku na zdrowiu. ALLIANZ nie zawsze sumuje wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Szczególnie ważne jest odwołanie od decyzji ALLIANZ przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje rzutują na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z ALLIANZ może w takim przypadku nie pozwalać na godne egzystowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez ALLIANZ, w pierwszej kolejności zbierz wszelkie dokumenty związane ze szkodą, między innymi faktury za naprawy, koszty uszkodzonych części auta, zdjęcia samochodu sprzed wypadku, opinie z warsztatów samochodowych potwierdzające brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy również korzystanie z opinii osobistego rzeczoznawcy. Tak samo opłaca się podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – zweryfikujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, pomożemy skompletować dokumenty i udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Odwołanie od decyzji ALLIANZ – kiedy warto?

Negatywna lub niesatysfakcjonująca decyzja ALLIANZ to nie koniec Twoich możliwości do otrzymania sprawiedliwego odszkodowania. Pamiętaj, że ALLIANZ może liczyć na to, że działasz samodzielnie i bez pomocy prawnika. W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe może wydać bezpodstawną decyzję odmowną albo celowo zaniżyć odszkodowanie, bo liczy, że to zaakceptujesz. Szczęśliwie istnieje prawo, aby złożyć odwołanie od decyzji ALLIANZ.

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji ALLIANZ?

Podczas kiedy ubezpieczyciel posiada 30 dni na podjęcie decyzji o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji ALLIANZ dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. To aż 3 lata, a jeżeli szkoda powstała w wyniku przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, bo otrzymanie środków od ALLIANZ nie wyklucza możliwości odwołania się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego na przykład po kilku latach, kiedy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. ALLIANZ odpowiada na Twoje odwołanie standardowo do 30-60 dni roboczych.

chevron-down