Odszkodowanie komunikacyjne

Bezpłatna konsultacja
Odszkodowanie komunikacyjne

Wypadki komunikacyjne najczęściej wiążą się ze stratami materialnymi oraz konsekwencjami zdrowotnymi. Na szczęście wszystkim poszkodowanym w nich osobom przysługują odszkodowania powypadkowe, wypłacane zwykle z polisy OC sprawcy. Może się jednak zdarzyć, że ubezpieczyciel odmówi Ci przyznania środków lub zaniży wysokość świadczenia – w takiej sytuacji skorzystaj z pomocy naszej firmy, która z powodzeniem uzyskuje dla swoich klientów odszkodowania za wypadek komunikacyjny. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Odszkodowanie komunikacyjne

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu wysłania zapytania za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, ich zmiany i usunięcia. Administratorem danych osobowych jest właściciel strony Strefa Odszkodowań. (wymagane)

  Odszkodowanie komunikacyjne

  Dodatkowe informacje

  Jakie odszkodowanie z OC sprawcy za skręcenie kręgosłupa szyjnego?

  O tym, jakie odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy zostanie Ci przyznane, decyduje przede wszystkim rozmiar i charakter szkody. Jeśli chodzi o wypadki komunikacyjne, odszkodowania bardzo często wypłacane są za uraz kręgosłupa szyjnego. Dokładna wysokość świadczeń (w tym wypadku odszkodowania i zadośćuczynienia) zawsze ustalana jest indywidualnie, tak by pokryć koszty poniesione na leczenie oraz rehabilitację, a także zrekompensować cierpienie. Jeśli doznałeś podobnego lub innego uszczerbku na zdrowiu w wyniku zdarzenia drogowego, bez wątpienia należy Ci się odszkodowanie powypadkowe. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się, o jaką sumę możesz wnioskować.

  Kiedy przedawnia się odszkodowanie komunikacyjne?

  Co do zasady, roszczenia o odszkodowania za wypadki komunikacyjne przedawniają się po 3 latach od dnia zajścia zdarzenia. Wyjątkiem jest jednak sytuacja, gdy szkoda powstała w wyniku czynu niedozwolonego – o odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy można się wtedy ubiegać do 20 lat od wypadku.

  Jakie dokumenty do odszkodowania komunikacyjnego?

  Jeśli chodzi o wypadek komunikacyjny, odszkodowanie można otrzymać po złożeniu właściwe wypełnionego wniosku. Wraz z nim należy przedłożyć również szereg dokumentów (w tym oświadczenie sprawcy), które potwierdzą wyrządzone szkody oraz ich wielkość. W przypadku szkód osobowych odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych wymaga przedstawienia dokumentami medycznej, a także wydatków poniesionych na leczenie. Szkodę majątkową potwierdzą m.in. zdjęcia uszkodzonego pojazdu czy mienia. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z naszą firmą.

  Jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe?

  Aby otrzymać odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy, trzeba zgłosić zdarzenie w firmie ubezpieczeniowej, w której wykupił on polisę. Niezbędne jest w tym celu złożenie wniosku oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających rodzaj i rozmiar doznanych szkód. Nie zawsze jednak likwidacja szkody przebiega zgodnie z oczekiwaniami poszkodowanego – jeśli spotkasz się z odmową wypłaty środków albo zaproponowana przez ubezpieczyciela kwota będzie zbyt niska, zgłoś się do nas. Zweryfikujemy Twoją sprawę i w Twoim imieniu zajmiemy się walką o uczciwe odszkodowanie za wypadek samochodowy.

  Komu należy się odszkodowanie komunikacyjne?

  Odszkodowanie po wypadku samochodowym należy się każdej osobie, która ucierpiała na skutek kolizji drogowej i nie została uznana za wyłącznego sprawcę zdarzenia. Oznacza to, że odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym należy się zarówno poszkodowanemu kierowcy, jak i znajdującym się w jego pojeździe osobom, a nawet pasażerom jadącym ze sprawcą wypadku. Ponadto o świadczenia mogą ubiegać się też inni uczestnicy wypadku, np. rowerzyści czy piesi. Warto także wiedzieć, że każdy, kto w wyniku zdarzenia na drodze stracił bliskiego członka rodziny, można strać się o odszkodowanie za śmierć w wypadku komunikacyjnym.

  Odszkodowanie komunikacyjne/powypadkowe – definicja

  Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny jest świadczeniem przysługującym niewinnym osobom poszkodowanym w wyniku różnych zdarzeń drogowych. Przyznane środki mają rekompensować szkody materialne, jakie spowodował sprawca wypadku. Warto pamiętać, że pojęcie odszkodowania powypadkowego często obejmuje także inne rodzaje świadczeń, jakie mogą jednocześnie przysługiwać poszkodowanemu – mowa przede wszystkim o zadośćuczynieniu po wypadku komunikacyjnym, które wynagradza doznane krzywdy niematerialne, np. fizyczne i psychiczne cierpienie. Aby dowiedzieć się, na jakie rodzaje świadczeń możesz liczyć, zgłoś swoją sprawę naszej firmie.