Zwrot kosztów i odszkodowanie: Ryanair

Zwrot kosztów i odszkodowanie: Ryanair
Ryanair

Zwrot kosztów i odszkodowania lotnicze

Czy napotkałeś na problemy podczas lotu z Ryanair? Czy wiesz, że może przysługiwać Ci zwrot kosztów i odszkodowanie za opóźnienie, odwołanie, przyśpieszenie lotu lub w przypadku odmowy wejścia na pokład samolotu?

Zachęcamy do kontaktu z nami, bezpłatnie zweryfikujemy Twój przypadek i pomożemy w uzyskaniu odszkodowania od linii lotniczych Ryanair, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.

Ryanair: Odszkodowanie za opóźniony lot

Opóźniony lot

Ryanair: Odszkodowanie za odwołany lot

Odwołany lot

Ryanair: Odszkodowanie za przyśpieszony lot

Przyśpieszony lot

Ryanair: Odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład (overbooking)

Odmowa wstępu na pokład

Ryanair

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Długość lotu Odszkdoowanie (bezpłatna weryfikacja)
do 1 500 km Odszkodowanie:
250 €
do 3 500 km Odszkodowanie:
400 €
powyżej 3 500 km Odszkodowanie:
600 €
Ryanair

Dodatkowe informacje

Jak mogę ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair (flight delayed)?

Jeżeli Twój lot z Ryanair opóźnił się o więcej niż 3 godziny, zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej możesz ubiegać się o odszkodowanie. Kwota odszkodowania może wynosić od 250 do 600 euro, w zależności od długości trasy. Przysługuje Ci również prawo do pomocy ze strony Ryanair, które obejmuje m.in. posiłki, napoje oraz w określonych sytuacjach także nocleg i transport do i z lotniska. Aby zgłosić swoje roszczenie, możesz skontaktować się z Ryanair poprzez ich witrynę internetową i wypełnić tam formularz reklamacyjny. Alternatywnie, możemy Ci pomóc - jako firma specjalizująca się w odzyskiwaniu odszkodowań lotniczych, możemy ułatwić Ci ten proces. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie są moje prawa w przypadku odmowy wejścia na pokład samolotu (overbooking) Ryanair?

Jeśli Ryanair odmówi Ci wejścia na pokład z powodu overbookingu (tj. sprzedało więcej biletów, niż jest miejsc na pokładzie), przysługuje Ci prawo do odszkodowania zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej. Dodatkowo możesz zdecydować się na pełny zwrot wartości biletu lub na alternatywną opcję lotu. Kwota odszkodowania zależy od długości trasy lotu i oscyluje między 250 a 600 euro.

Czy przysługuje mi odszkodowanie za przyśpieszony lot Ryanair?

Tak, masz prawo do odszkodowania za przyśpieszony lot Ryanair. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 21 grudnia 2021 r., jeżeli linia lotnicza przyspieszyła lot nie powiadamiając o tym pasażerów co najmniej 14 dni wcześniej, pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie na warunkach określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego 261/04. Kwota odszkodowania zależy od długości lotu i wynosi: 250 EUR dla lotów do 1500 km, 400 EUR dla lotów pomiędzy 1500 km a 3500 km, oraz 600 EUR dla lotów powyżej 3500 km.

Jakie są zasady dotyczące odszkodowań za opóźnienie samolotu Ryanair?

Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, pasażerowie mają prawo do odszkodowania, gdy ich lot z Ryanair zostaje opóźniony o ponad 3 godziny. Wysokość odszkodowania jest zależna od odległości lotu i długości opóźnienia. Dla lotów do 1500 km wynosi 250 euro, dla lotów pomiędzy 1500 a 3500 km - 400 euro, a dla lotów dłuższych niż 3500 km - 600 euro. Ważne jest, aby pamiętać, że regulacje te dotyczą opóźnień, które nie wynikają z "nadzwyczajnych okoliczności", takich jak ekstremalne warunki pogodowe czy strajki.

Jakie są zasady dotyczące zwrotu kosztów za odwołany lot Ryanair?

W sytuacji odwołania lotu przez Ryanair przysługuje Ci prawo do pełnego zwrotu kosztów biletu lub do propozycji alternatywnego lotu. Jeżeli odwołanie nastąpiło mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz ubiegać się o odszkodowanie. Kwota odszkodowania zależy od długości lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Aby zgłosić roszczenie, możesz skontaktować się z Ryanair poprzez ich stronę internetową. Możesz też skorzystać z naszych usług, specjalizujemy się w uzyskiwaniu odszkodowań lotniczych.

Jak mogę odzyskać pieniądze za odwołany lot Ryanair?

W sytuacji odwołania lotu masz prawo do pełnego zwrotu kosztów biletu. Możesz ubiegać się o zwrot, kontaktując się bezpośrednio z Ryanair za pomocą formularza kontaktowego na ich stronie internetowej. Pamiętaj, że jeżeli odwołanie nastąpiło mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz również ubiegać się o odszkodowanie. Proces odzyskania odszkodowania lotniczego może być łatwiejszy, jeśli skontaktujesz się z nami.

Czy mogę otrzymać rekompensatę za overbooking na lotach Ryanair?

Tak, masz prawo do otrzymania rekompensaty w przypadku odmowy wejścia na pokład samolotu (overbooking) na lotach Ryanair. Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Unii Europejskiej gwarantuje ochronę praw pasażerów lotniczych i przewiduje kompensację finansową w takich okolicznościach. Istnieją firmy specjalizujące się w uzyskiwaniu roszczeń od przewoźników lotniczych, z których możesz skorzystać. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wsparcie w dochodzeniu swoich praw.

Co zrobić, jeżeli mój lot Ryanair został odwołany?

Gdy lot z Ryanair zostaje odwołany, przysługuje Ci prawo do pełnego zwrotu kosztów biletu lub do zaoferowania Ci alternatywnego lotu. Dodatkowo, jeżeli odwołanie nastąpiło mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, przysługuje Ci odszkodowanie, które może wynosić od 250 do 600 euro, w zależności od długości lotu. Aby zgłosić roszczenie, możesz udać się na stronę Ryanair i skorzystać z dedykowanego formularza. Jeżeli potrzebujesz pomocy w procesie odzyskiwania odszkodowania za odwołany lot Ryanair, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Czy mogę odzyskać pieniądze za przyśpieszony lot Ryanair?

Oczywiście, jest możliwość odzyskania pieniędzy za przyśpieszony lot Ryanair. Jeśli linia lotnicza zmieniła harmonogram lotu bez powiadomienia Cię o tym przynajmniej dwa tygodnie wcześniej, przysługuje Ci prawo do zwrotu pieniędzy za bilet. Dodatkowo możesz składać wniosek o odszkodowanie zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 261/04. Jeśli potrzebujesz wsparcia w trakcie procesu dochodzenia odszkodowań lotniczych, nasi eksperci są gotowi Ci pomóc.

Jakie są moje prawa, jeśli mój lot Ryanair jest przyspieszony?

Jeżeli Twój lot został przyspieszony, a linia lotnicza nie poinformowała Cię o tym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, masz prawo do odszkodowania na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego 261/04. Przewoźnik ma obowiązek zaoferować Ci alternatywne miejsce na pokładzie samolotu na tej samej trasie, w najszybszym możliwym terminie. Możesz również zdecydować o rezygnacji z usług przewoźnika - wówczas przysługuje Ci zwrot ceny biletu. W każdym z tych przypadków możesz również ubiegać się o odszkodowanie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, nasza firma specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań lotniczych.

Czy przysługuje mi odszkodowanie za odwołany lot z linii lotniczych Ryanair (flight cancelled)?

Oczywiście, jeżeli Twój lot z Ryanair został odwołany bez odpowiedniego zawiadomienia (krócej niż 14 dni przed planowanym odlotem), masz prawo do rekompensaty zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004. Kwota odszkodowania może wahać się od 250 do 600 euro, w zależności od odległości lotu. Dodatkowo linia powinna zaoferować Ci alternatywną opcję lotu lub pełny zwrot ceny biletu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w procesie ubiegania się o odszkodowanie, skontaktuj się z nami.

Co zrobić, jeśli Ryanair odmówiło mi wejścia na pokład (np. z powodu overbookingu)?

Overbooking to strategia, którą linie lotnicze stosują sprzedając więcej biletów niż jest miejsc na pokładzie. Celem jest maksymalne zapełnienie samolotu, licząc na statystyczną absencję pasażerów. Niekiedy jednak zdarza się, że wszyscy pasażerowie stawią się na lot, co prowadzi do braku miejsc dla wszystkich.

Jeśli Ryanair odmówiło Ci wejścia na pokład, przysługuje Ci prawo do odszkodowania, które może wynosić od 250 do 600 euro, w zależności od długości trasy. Oprócz tego linia lotnicza powinna zapewnić Ci alternatywne środki transportu do miejsca przeznaczenia lub zwrócić pełną kwotę za bilet. Pamiętaj, aby zachować wszelkie dokumenty związane z tą sytuacją, mogą okazać się potrzebne do zgłoszenia roszczenia.

Czy mogę dostać zwrot za opóźniony lot Ryanair?

Pasażer ma prawo do zwrotu kosztów biletu tylko w przypadku anulowania lotu lub opóźnienia powyżej 5 godzin, nie dla wszystkich opóźnień. W przypadku opóźnienia powyżej 3 godzin przysługuje Ci odszkodowanie. Kwoty odszkodowania zależą od długości opóźnienia i odległości lotu. Jeżeli chcesz zweryfikować swój przypadek bez żadnych opłat, skontaktuj się z nami.

Chcesz zweryfikować możliwość otrzymania odszkodowania?

chevron-down