Odwołanie od decyzji ERGO HESTIA

ERGO HESTIA Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji ERGO HESTIA. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji ERGO HESTIA

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji ERGO HESTIA

Dodatkowe informacje

Jak można odwołać się od decyzji ERGO HESTIA?

W kwestii umowy z ubezpieczalnią odwołanie do ERGO HESTIA możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze zachęcamy, by robić to na piśmie – dzięki temu masz swoje udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej skorzystać z działu reklamacji ERGO HESTIA, który proponuje skuteczną formę korespondencji: pocztową lub mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania ERGO HESTIA pocztą, zadbaj o przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji ERGO HESTIA w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Zachowaj kopie tego, co zostało wysłane.

Jaki jest czas oczekiwania na odszkodowanie z ERGO HESTIA?

Zgodnie z prawem ERGO HESTIA posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W rezultacie do 30 dni od daty zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki albo dowiesz się, że ERGO HESTIA nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy zależnie od usatysfakcjonowania decyzją ubezpieczyciela możesz przystąpić do działania.

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji ERGO HESTIA?

Podczas gdy towarzystwo ubezpieczeniowe posiada 30 dni na decyzję o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji ERGO HESTIA dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. Wynosi on aż 3 lata, a jeżeli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, bo uzyskanie środków od ERGO HESTIA nie wyklucza ewentualności odwołania się od decyzji ubezpieczyciela na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. ERGO HESTIA rozpatruje Twoje odwołanie standardowo w ciągu 30-60 dni roboczych.

Jak napisać odwołanie do ERGO HESTIA? Zobacz wzór odwołania od decyzji ERGO HESTIA

Nie ma czegoś takiego jak jeden wzór na odwołanie od decyzji ERGO HESTIA. Wszystko zależy od zawartej polisy ubezpieczeniowej i charakteru zdarzenia, jego konsekwencji i dokładnych okoliczności. Z całą pewnością jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, unikalny numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer rachunku bankowego do wypłaty środków. Zamieszczamy ich szczegółową listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Napisz, dlaczego nie podzielasz decyzji ERGO HESTIA. Koniecznie dołącz wszystkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, na przykład zdjęcia, faktury, opinie itp. Miej na uwadze, że kompletna dokumentacja ma wyraźny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Odwołanie od decyzji ERGO HESTIA – w jakich przypadkach warto?

Odmowna lub rozczarowująca pod względem kwoty decyzja ERGO HESTIA nie przekreśla Twoich możliwości do otrzymania należnego odszkodowania. Pamiętaj, że ERGO HESTIA może wykorzystywać to, że ubiegasz się o odszkodowanie samodzielnie oraz bez pomocy prawnika. W takim przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe może wydać bezpodstawną decyzję odmowną lub specjalnie zaniżyć odszkodowanie, ponieważ liczy, że to zaakceptujesz. Na szczęście istnieje prawo, aby przedstawić odwołanie od decyzji ERGO HESTIA.

Co w sytuacji uzyskania za niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której wartość odszkodowania jest niewystarczająca stanowi bardzo popularne zdarzenie. Wyjątkowo często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy ERGO HESTIA. Wystarczy, że ERGO HESTIA uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wówczas kwota odszkodowania stanowi wartość samochodu z chwili wypadku, pomniejszona o wartość wraku – na ogół niemożliwa do uzyskania. Należy rozważyć też odwołanie od decyzji ERGO HESTIA przy uszczerbku na zdrowiu. ERGO HESTIA nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty związane z leczeniem i rehabilitacją. Przede wszystkim ważne jest odwołanie od decyzji ERGO HESTIA przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje rzutują na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z ERGO HESTIA może w tej sytuacji nie pozwalać na godne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez ERGO HESTIA, w pierwszej kolejności skompletuj wszystkie dokumenty powiązane ze szkodą, między innymi rachunki za lekarstwa, koszty uszkodzonych części auta, fotografie samochodu sprzed wypadku, dokumenty z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy też korzystanie ze wsparcia prywatnego rzeczoznawcy. Analogicznie opłaca się nawiązać współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys stworzony przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów oraz dowiedziemy rzeczywistej wartości odszkodowania.

Co zrobić, gdy ERGO HESTIA nie chce wypłacić odszkodowania?

Najbardziej stresująca sytuacja dla ubezpieczonego to taka, gdy ERGO HESTIA nie chce wypłacić odszkodowania. Może do tego dojść, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe stwierdzi, że wyłączna odpowiedzialność za powstanie szkody leży po Twojej stronie. Wtedy uznaje się Ciebie za sprawcę wypadku, lecz nie tylko. Możesz również nie być sprawcą, ale konkretna szkoda i tak może stanowić Twoją odpowiedzialność. W tej sytuacji jednak nie wszystko przekreślone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU wciąż jest warta świeczki. Zwróć się o pomoc do Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że podstawa do wydania odmowy jest błędna. Dysponujemy wieloma specjalistami, którzy ułatwią to przedsięwzięcie. Ostatecznie możemy wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z ERGO HESTIA stanowi naszą specjalność.

chevron-down