Dopłaty do odszkodowań
Bezpłatna konsultacjaJeśli zostałeś potrącony przez samochód lub jako kierowca brałeś udział w kolizji drogowej, należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Może się jednak zdarzyć, że ubezpieczyciel zaproponuje Ci kwotę nieadekwatną do rozmiaru szkody. Co zrobić, gdy przyznano Ci zaniżone odszkodowanie? Nawet jeśli już otrzymałeś pieniądze, a od zdarzenia minęło parę lat, możesz ubiegać się o stosowaną dopłatę – w tym celu konieczne jest odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela. Sprawdź, kiedy i w jaki sposób starać się o dopłatę oraz zgłoś się do nas – odzyskiwanie odszkodowań to nasza specjalność.
Komu należy się dopłata do odszkodowania?
Odszkodowanie z polisy OC sprawcy zdarzenia należy się każdej poszkodowanej w wypadku osobie, bez względu na to, czy doznała ona szkody na zdrowiu, czy szkody materialnej.
Świadczenia przysługują też bliskim osobom ofiary, która w wyniku wypadku poniosła śmierć, jak również kierowcy posiadającemu dodatkowe ubezpieczenie Autocasco. Co bardzo ważne, na odzyskiwanie odszkodowania mogą zdecydować się także wszyscy poszkodowani, którzy przyjęli zaproponowane przez firmę ubezpieczeniową zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy lub których spotkała odmowa wypłaty odszkodowania – odwołanie jest w takiej sytuacji jak najbardziej uzasadnione.
O co mogę wnioskować?
Zwrot kosztów naprawy
Odszkodowanie za inne straty materialne
Dopłata do kosztorysu
Jakie dokumenty są potrzebne?
Kosztorys z Towarzystwa Ubezpieczeniowego
Faktury, rachunki za naprawę auta
Terminy przedawnień
Na zgłoszenie roszczeń z polisy OC poszkodowany ma 3 lata. Termin odwołania od decyzji w sprawie o odszkodowanie również upływa po 3 latach, licząc od momentu uzyskania od towarzystwa ubezpieczeniowego pisemnej odpowiedzi na reklamację.
Jak wygląda proces likwidacji szkody?
1. Kontakt z doradcą
2. Kosztorys z TU
3. Analiza kosztorysu
4. Informacja zwrotna dla Klienta w 3 dni
5. Podpisanie umowy
6. Wypłata dla Klienta w ciągu 5 dni
Dodatkowe informacje
Jak odwołać się od wyceny szkody auta?
Ile czeka się na odszkodowanie za szkody rzeczowe?
Kiedy przedawnia się odszkodowanie za szkody rzeczowe?
Szkoda częściowa – co dalej?
Szkoda całkowita – co dalej?
Szkoda częściowa a szkoda całkowita
Jakie dokumenty do odszkodowania za szkody rzeczowe?
Kiedy należy się odszkodowanie za szkodę rzeczową?
Jak dochodzić odszkodowania za szkody rzeczowe?
Jaki jest termin na odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego?
Jeżeli po zgłoszeniu zdarzenia objętego ubezpieczeniem otrzymasz od ubezpieczyciela informację na piśmie o wysokości należnego Ci świadczenia i uznasz, że przyznano Ci zaniżone odszkodowanie OC, na złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela masz 3 lata – tyle wynosi termin odwołania od reklamacji.
Ile czasu trwa odwołanie od decyzji odszkodowania?
Jeśli zdecydujesz się złożyć odwołanie od decyzji reklamacji, oczekuj, że towarzystwo ubezpieczeniowe ustosunkuje się do niego w ciągu 30 dni od daty złożenia – taki jest jego obowiązek. Może się jednak zdarzyć, że na swoje odwołanie do ubezpieczalni nie otrzymasz pisemnej odpowiedzi. Co do zasady przyjmuje się, że w takiej sytuacji reklamacja dotyczące zaniżonej wyceny szkody z OC została uznana, a Twoje roszczenia muszą zostać zaspokojone.
Zaniżone odszkodowanie – jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?
Odwołanie od decyzji wypłaty odszkodowania najlepiej złożyć w formie pisemnej. W piśmie należy wskazać numer sprawy, przedstawić zastrzeżenia dotyczące decyzji, a także zaprezentować swoje roszczenia poparte stosowną argumentacją oraz dowodami. W przypadku odwołania od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania wzór pisma nie zawsze będzie Ci potrzeby – jeśli zdecydujesz się na pomoc naszej firmy, wszystkie formalności, łącznie ze sporządzeniem pisma, załatwimy za Ciebie.
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania – jakie dokumenty są potrzebne?
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych wymaga przedstawienia dowodów na to, że zaproponowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe świadczenie nie jest wystarczające, by w pełni pokryć szkody. Jednym z takich dowodów może być opinia niezależnego rzeczoznawcy, innym – kosztorys wykonany przez zakład mechaniczno-blacharski. Należy gromadzić także rachunki oraz faktury za wszystkie zakupione części i usługi. Skompletowane dokumenty trzeba złożyć w ubezpieczalni wraz z odwołaniem – nasza firma zrobi to w Twoim imieniu, kierując do ubezpieczyciela roszczenia o dopłatę w odpowiedniej wysokości.
Do kiedy można starać się o dopłatę do odszkodowania z OC?
Osoby zgłaszające szkody w firmie ubezpieczeniowej często otrzymują zaniżone odszkodowanie z OC. Jeśli uważasz, że również Tobie zaproponowano zbyt niską kwotę, koniecznie złóż odwołanie do ubezpieczalni. Na dopełnienie formalności masz aż 3 lata – termin ten liczy się od momentu uzyskania od towarzystwa ubezpieczeniowego pisemnej informacji o przyznanym świadczeniu. Nie jesteś pewien, ile czasu na odwołanie od decyzji PZU lub innego ubezpieczyciela Ci zostało? Zgłoś się do nas i powierz nam swoją sprawę.
Komu przysługuje dopłata do odszkodowania z OC?
Profesjonalne odzyskiwanie odszkodowań OC jest sposobem na to, by każdy, kto został poszkodowany w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia komunikacyjnego, otrzymał stosowaną do rozmiaru krzywdy rekompensatę. Odwołanie w sprawie odszkodowania może złożyć zarówno niewinny kierowca pojazdu biorącego udział w kolizji, jak i kierowca, który spowodował wypadek, lecz posiada wykupioną polisę AC. Ponadto o dopłatę mogą walczyć wszyscy poszkodowani, którzy w wypadku ponieśli szkodę osobową, doznając uszczerbku na zdrowiu, a także bliscy ofiar śmiertelnych, którym wypłacono zaniżone zadośćuczynienie. Zastanawiasz się, czy należy Ci się dopłata? Skontaktuj się z nami, a przyjrzymy się Twojej sprawie i ocenimy zasadność roszczeń.
Kiedy należy się dopłata do odszkodowania z OC?
Odzyskiwanie odszkodowań należnych z polisy OC jest uzasadnione w kilku przypadkach. Możesz się o nie ubiegać m.in. wtedy, gdy środki przyznane przez ubezpieczyciela nie wystarczyły na naprawienie samochodu lub gdy wystąpiła szkoda całkowita – odwołanie często jest w takiej sytuacji niezbędne, by odszkodowanie pozwoliło na zakup innego samochodu tej samej klasy. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań pomogą wywalczyć także dopłatę do odszkodowania związaną z zakupem oryginalnych części, utratą wartości handlowej pojazdu, zaniżonym uszczerbkiem na zdrowiu czy zadośćuczynieniem. Zgłoś się do nas, by uzyskać fachową pomoc.