Odwołanie od decyzji LINK4

LINK4 Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji LINK4. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji LINK4

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji LINK4

Dodatkowe informacje

Ile masz czasu na odwołanie się od decyzji LINK4?

Podczas gdy ubezpieczalnia ma 30 dni na decyzję o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji LINK4 dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. To aż 3 lata, a jeżeli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, ponieważ otrzymanie środków od LINK4 nie przekreśla możliwości odwołania się od stanowiska towarzystwa ubezpieczeniowego na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. LINK4 odpowiada na Twoje odwołanie standardowo w ciągu 30-60 dni roboczych.

Jak można odwołać się od decyzji LINK4?

W przypadku umowy z ubezpieczalnią odwołanie do LINK4 możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze zachęcamy, by robić to na piśmie – w ten sposób masz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej skorzystać z działu reklamacji LINK4, który wskazuje odpowiednią formę korespondencji: klasyczną albo mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania LINK4 pocztą, wybierz przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji LINK4 mailem poproś o wiadomość zwrotną w celu potwierdzenia otrzymania odwołania. Miej kopie tego, co zostało wysłane.

Jak długo czeka się na odszkodowanie z LINK4?

Zgodnie z prawem LINK4 ma do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W konsekwencji do 30 dni od daty zgłoszenia wypadku otrzymasz środki lub dowiesz się, że LINK4 nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy w zależności od usatysfakcjonowania decyzją ubezpieczyciela możesz przystąpić do działania.

Co w sytuacji otrzymania za niskiej wyceny szkody lub zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której wartość odszkodowania jest niewystarczająca stanowi bardzo powszechne zdarzenie. Wyjątkowo często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy LINK4. Wystarczy, że LINK4 uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania stanowi wartość samochodu z chwili wypadku, pomniejszona o wartość wraku – na ogół niemożliwa do uzyskania. Warto rozważyć też odwołanie od decyzji LINK4 przy uszczerbku na zdrowiu. LINK4 nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Szczególnie ważne jest odwołanie od decyzji LINK4 przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje przekładają się na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z LINK4 może w takim przypadku nie pozwalać na godne egzystowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez LINK4, przede wszystkim skompletuj wszystkie dokumenty związane ze szkodą, na przykład rachunki za lekarstwa, wyceny uszkodzonych części auta, zdjęcia samochodu sprzed wypadku, opinie z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy też korzystanie ze wsparcia osobistego rzeczoznawcy. Analogicznie warto nawiązać współpracę ze Strefą Odszkodowań – zweryfikujemy kosztorys stworzony przez ubezpieczyciela, pomożemy skompletować dokumenty i dowiedziemy rzeczywistej wartości odszkodowania.

Jak napisać odwołanie do LINK4? Zobacz wzór odwołania od decyzji LINK4

Nie ma czegoś takiego jak jeden wzór na odwołanie od decyzji LINK4. Wszystko zależy od podpisanej umowy ubezpieczeniowej oraz charakteru zdarzenia, jego następstw i dokładnych okoliczności. Na pewno jednak odwołanie musi zawierać niezbędne dane: adresowe, dane ubezpieczyciela, unikalny numer szkody, argumentację, podpis i numer konta bankowego w celu wypłaty środków. Zamieszczamy ich pełną listę. Zadbaj o kontrargumenty. Napisz, dlaczego nie podzielasz decyzji LINK4. Koniecznie dołącz wszystkie dokumenty, które potwierdzają Twoje argumenty, między innymi fotografie, faktury, opinie itd. Pamiętaj, że kompletna dokumentacja ma istotny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Co zrobić, gdy LINK4 nie chce wypłacić odszkodowania?

Najtrudniejsza sytuacja dla poszkodowanego to taka, gdy LINK4 nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe uzna, że całkowita wina za wystąpienie szkody leży po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz też nie być sprawcą, ale konkretna szkoda i tak może wynikać z Twojej winy. W takim przypadku jednak nie wszystko przekreślone – nie warto się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Zwróć się o pomoc do Strefy Odszkodowań. Wskażemy kontrargumenty, które przemawiają na Twoją korzyść. Udowodnimy, że podstawa do podjęcia odmowy jest niewłaściwa. Współpracujemy z szeregiem specjalistów, którzy umożliwią to przedsięwzięcie. W ostateczności mamy możliwość założyć sprawę w sądzie. Odzyskiwanie odszkodowań z LINK4 to nasza specjalność.

Odwołanie od decyzji TU – kiedy warto?

Negatywna albo niesatysfakcjonująca decyzja LINK4 nie oznacza Twojej szansy do uzyskania należnego odszkodowania. Pamiętaj, że LINK4 może liczyć na to, że ubiegasz się o odszkodowanie we własnym imieniu i bez wsparcia prawnika. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną albo specjalnie zaniżyć kwotę odszkodowania, bo spodziewa się, że to zaakceptujesz. Szczęśliwie jest prawo, żeby przedstawić odwołanie od decyzji LINK4.

chevron-down