Dlaczego my?

Strefa Odszkodowań to miejsce, gdzie od 2011 roku pomagamy osobom poszkodowanym. Specjalizujemy się w odszkodowaniach z polisy OC sprawcy oraz nieustannie podążamy za nowymi możliwościami pomocy w innych obszarach.

Szkody osobowe

Odszkodowania, zadośćuczynienia, renty, kapitalizacje rent

Szkody rzeczowe

Dopłaty do kosztorysów, odkup szkód

Auta zastępcze

Samochód zastępczy z oc sprawcy, najem prywatny długoterminowy

Co nas wyróżnia?

Pomoc poszkodowanym

Pomagamy w wielu obszarach życia

Pozyskiwanie odszkodowań

Pozyskujemy wysokie odszkodowania dla osób poszkodowanych

Współpraca z ekspertami

Współpracujemy z ekspertami z różnych branż

Kancelaria Radców Prawnych

Wykorzystujemy nowe możliwości prawne

Doświadczenie

Posiadamy 10-letnie doświadczenie

Wygrana

Jesteśmy nastawieni na wygraną

Przykłady przeprowadzonych spraw

Zadośćuczynienie dla matki

17 stycznia 2018 rok – przyznanie ponad 100 000 zł zadośćuczynienia matce, opiekujące się od 2010 roku synem, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu i w jego efekcie jest w stanie wegetatywnym.
„Ten wyrok budzi nadzieję dla tysięcy rodzin, których bliscy ucierpieli w wypadkach i już nigdy nie powrócą do zdrowia. Dotychczas o zadośćuczynienie mogli starać się wyłącznie najbliżsi śmiertelnych ofiar wypadków jednak bezprecedensowe orzeczenia Sądu Okręgowego i Apelacyjnego zgodziły się z argumentacją pełnomocnika i uznały, że bardzo zły i nierokujący poprawy stan zdrowia poszkodowanego w wypadku, narusza prawo do niezakłóconego życia rodzinnego oraz prawo utrzymania typowej więzi rodzinnej, a bliscy takiej osoby mają prawo do zadośćuczynienia.” – mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii EuCO.

Kapitalizacja renty

Pani Barbara była pasażerką pojazdu sprawcy, kierowca był pijany, a ona nie miała zapiętych pasów. W 2013 roku w wyniku ugody otrzymała 290 000 zł odszkodowania oraz ustalono rentę w wysokości 1159 zł. W 2015 roku udało się podwyższyć świadczenie rentowe do 2100 zł, postarać o wyrównanie za poprzednie lata oraz ustalić kapitalizację w wysokości 600 000 zł.

Odwołanie od przyczynienia

13-letnia dziewczynka zginęła podczas pielgrzymki w 1999 roku – w kolumnę pielgrzymów wjechał samochód. Rodzicom zostało przyznane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe odszkodowanie w wysokości 20 000 zł. Zostało ono jednak pomniejszone o 20% w związku z tym, że kolumna pielgrzymki poruszała się w sposób nieprzepisowy.

W 2016 roku EuCO powróciło do sprawy i wniosło o wypłatę zadośćuczynienia rodzicom – w sumie 200 000 zł. Sprawa trafiła do sądu, a ten przychylił się do wniosku, co więcej nie zgodził się, żeby pomniejszono wypłatę środków o tzw. przyczynienie.