Odwołanie od decyzji PROAMA

PROAMA Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji PROAMA. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji PROAMA

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji PROAMA

Dodatkowe informacje

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji PROAMA?

Podczas gdy ubezpieczyciel posiada 30 dni na podjęcie decyzji o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji PROAMA dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. Wynosi on aż 3 lata, a jeżeli szkoda stanowi rezultat przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, ponieważ uzyskanie środków od PROAMA nie przekreśla ewentualności odwołania się od stanowiska ubezpieczalni na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że należy Ci się wyższe odszkodowanie. PROAMA odpowiada na Twoje odwołanie standardowo do 30-60 dni roboczych.

Odwołanie od decyzji PROAMA – w jakich przypadkach warto?

Odmowna lub niesatysfakcjonująca decyzja PROAMA nie przekreśla Twojej szansy do otrzymania sprawiedliwego odszkodowania. Pamiętaj, że PROAMA może liczyć na to, że ubiegasz się o odszkodowanie samodzielnie oraz bez wsparcia prawnika. W takim przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną lub celowo zaniżyć odszkodowanie, bo liczy, że to zaakceptujesz. Na szczęście jest prawo, żeby przedstawić odwołanie od decyzji PROAMA.

Jak można odwołać się od decyzji PROAMA?

W kwestii umowy z ubezpieczalnią odwołanie do PROAMA możesz przedstawić ustnie lub pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – w ten sposób masz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji PROAMA, który wskazuje skuteczną formę korespondencji: klasyczną lub mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania PROAMA pocztą, wybierz przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji PROAMA w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia otrzymania odwołania. Zachowaj kopie tego, co zostało wysłane.

Co zrobić, gdy PROAMA nie chce wypłacić odszkodowania?

Najbardziej stresująca sytuacja dla poszkodowanego to taka, gdy PROAMA nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, kiedy ubezpieczyciel stwierdzi, że wyłączna odpowiedzialność za powstanie szkody leży po Twojej stronie. Wówczas jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz także nim nie być, ale konkretna szkoda mimo to może stanowić Twoją odpowiedzialność. W tej sytuacji jednak nie wszystko przekreślone – nie warto się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że podstawa do wydania odmowy jest niezgodna z prawem. Współpracujemy z szeregiem specjalistów, którzy umożliwią to przedsięwzięcie. W ostateczności możemy założyć sprawę w sądzie. Odzyskiwanie odszkodowań z PROAMA stanowi naszą specjalność.

Ile czasu na odszkodowanie z PROAMA?

Zgodnie z prawem PROAMA posiada do 30 dni na wydanie decyzji na temat odszkodowania. W rezultacie do 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia dostaniesz środki lub dowiesz się, że PROAMA nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy zależnie od satysfakcji z decyzji ubezpieczyciela możesz zacząć działać.

Jak napisać odwołanie do PROAMA? Sprawdź szablon odwołania od decyzji PROAMA

Nie istnieje uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji PROAMA. Wszystko zależy od podpisanej polisy ubezpieczeniowej i charakteru zdarzenia, jego następstw i dokładnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, argumentację, podpis i numer konta bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich pełną listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Napisz, dlaczego nie podzielasz decyzji PROAMA. Koniecznie dołącz wszystkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, na przykład fotografie, rachunki, opinie itp. Pamiętaj, że kompletna dokumentacja ma istotny wpływ na prędkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Co w przypadku uzyskania zbyt niskiej wyceny szkody lub zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której kwota odszkodowania jest niewystarczająca stanowi naprawdę popularne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy PROAMA. Wystarczy, że PROAMA uzna uszkodzenie samochodu za szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania stanowi wartość auta z chwili wypadku, minus wartość wraku – na ogół niemożliwa do otrzymania. Należy rozważyć też odwołanie od decyzji PROAMA przy uszczerbku na zdrowiu. PROAMA nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Przede wszystkim istotne jest odwołanie od decyzji PROAMA przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje mają wpływ na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z PROAMA może w tej sytuacji nie pozwalać na normalne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez PROAMA, przede wszystkim zbierz wszelkie dokumenty powiązane ze szkodą, między innymi rachunki za lekarstwa, wyceny uszkodzonych części pojazdu, fotografie samochodu sprzed wypadku, opinie z warsztatów samochodowych potwierdzające brak wcześniejszych uszkodzeń. Rekomendujemy również korzystanie z pomocy prywatnego rzeczoznawcy. Tak samo opłaca się nawiązać współpracę ze Strefą Odszkodowań – zweryfikujemy kosztorys stworzony przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów oraz dowiedziemy rzeczywistej wartości odszkodowania.

chevron-down