Odwołanie od decyzji TU EUROPA

TU EUROPA Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji TU EUROPA. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji TU EUROPA

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji TU EUROPA

Dodatkowe informacje

Co w przypadku uzyskania za niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której wartość odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi bardzo popularne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy TU EUROPA. Wystarczy, że TU EUROPA uzna uszkodzenie samochodu za szkodę całkowitą. Wtedy suma odszkodowania to wartość auta z chwili wypadku, minus wartość wraku – na ogół niemożliwa do uzyskania. Należy rozważyć też odwołanie od decyzji TU EUROPA przy uszczerbku na zdrowiu. TU EUROPA nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Przede wszystkim ważne jest odwołanie od decyzji TU EUROPA przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego następstwa przekładają się na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z TU EUROPA może w tej sytuacji nie pozwalać na normalne egzystowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez TU EUROPA, w pierwszej kolejności skompletuj wszystkie dokumenty powiązane ze szkodą, między innymi rachunki za lekarstwa, koszty uszkodzonych części pojazdu, zdjęcia samochodu sprzed kolizji, opinie z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy również korzystanie z opinii osobistego rzeczoznawcy. Tak samo warto nawiązać współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, pomożemy skompletować dokumenty i dowiedziemy rzeczywistej wartości odszkodowania.

Jaki jest czas oczekiwania na odszkodowanie z TU EUROPA?

Zgodnie z prawem TU EUROPA posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W konsekwencji do 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki lub dowiesz się, że TU EUROPA nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy zależnie od satysfakcji z decyzji ubezpieczalni możesz zacząć działać.

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji TU EUROPA?

Podczas kiedy ubezpieczalnia ma 30 dni na decyzję o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji TU EUROPA dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. Wynosi on aż 3 lata, a jeśli szkoda stanowi rezultat przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, ponieważ otrzymanie środków od TU EUROPA nie przekreśla możliwości odwołania się od decyzji ubezpieczalni na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że należy Ci się wyższe odszkodowanie. TU EUROPA rozpatruje Twoje odwołanie standardowo do 30-60 dni roboczych.

Odwołanie od decyzji TU EUROPA – dlaczego warto?

Odmowna lub niesatysfakcjonująca decyzja TU EUROPA to nie koniec Twojej szansy do wyegzekwowania należnego odszkodowania. Miej świadomość, że TU EUROPA może bazować na tym, że ubiegasz się o odszkodowanie w imieniu własnym i bez wsparcia prawnika. W takim przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe może wydać bezpodstawną decyzję odmowną albo specjalnie zaniżyć kwotę odszkodowania, bo spodziewa się, że to zaakceptujesz. Na szczęście przysługuje Ci podstawa prawna, żeby przedstawić odwołanie od decyzji TU EUROPA.

Jak się odwołać od decyzji TU EUROPA?

W kwestii polisy z ubezpieczycielem odwołanie do TU EUROPA możesz przedstawić ustnie lub pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – w ten sposób masz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji TU EUROPA, który wskazuje skuteczną formę korespondencji: klasyczną albo mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania TU EUROPA pocztą, wybierz przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Z kolei w przypadku odwołania od decyzji TU EUROPA w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Miej kopie tego, co wysyłasz.

Co zrobić, gdy TU EUROPA nie chce wypłacić odszkodowania?

Najgorsza sytuacja dla ubezpieczonego to taka, kiedy TU EUROPA nie chce wypłacić odszkodowania. Ma to miejsce, kiedy ubezpieczyciel uzna, że wyłączna wina za powstanie szkody leży po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz też nim nie być, ale konkretna szkoda i tak może stanowić Twoją odpowiedzialność. W tej sytuacji jednak nie wszystko stracone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Wskażemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że podstawa do wydania decyzji odmownej jest błędna. Współpracujemy z szeregiem specjalistów, którzy umożliwią to przedsięwzięcie. Ostatecznie mamy możliwość założyć sprawę w sądzie. Odzyskiwanie odszkodowań z TU EUROPA to nasza specjalność.

Jak napisać reklamację do TU EUROPA? Sprawdź przykład odwołania od decyzji TU EUROPA

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji TU EUROPA. Wiele zależy od zawartej polisy ubezpieczeniowej i charakteru zdarzenia, jego następstw i dokładnych okoliczności. Z całą pewnością jednak odwołanie musi zawierać niezbędne dane: adresowe, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, argumentację, podpis i numer rachunku bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich szczegółową listę. Zadbaj o kontrargumenty. Napisz, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją TU EUROPA. Koniecznie załącz wszystkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, na przykład fotografie, faktury, opinie itd. Miej na uwadze, że pełna dokumentacja ma istotny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

chevron-down