Odwołanie od decyzji BENEFIA

BENEFIA Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji BENEFIA. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji BENEFIA

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji BENEFIA

Dodatkowe informacje

Co zrobić, gdy BENEFIA nie chce wypłacić odszkodowania?

Najbardziej stresująca sytuacja dla ubezpieczonego to taka, kiedy BENEFIA nie chce wypłacić odszkodowania. Może do tego dojść, kiedy ubezpieczalnia uzna, że wyłączna odpowiedzialność za wystąpienie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz także nim nie być, ale określona szkoda mimo to może stanowić Twoją odpowiedzialność. W tej sytuacji jednak nie wszystko przekreślone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które przemawiają na Twoją korzyść. Wskażemy, że przyczyna podjęcia odmowy jest niewłaściwa. Dysponujemy szeregiem specjalistów, którzy umożliwią to zadanie. W ostateczności możemy założyć sprawę w sądzie. Odzyskiwanie odszkodowań z BENEFIA stanowi naszą specjalność.

W jaki sposób odwołać się od decyzji BENEFIA?

W kwestii umowy z ubezpieczycielem odwołanie do BENEFIA możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze zachęcamy, by robić to na piśmie – dzięki temu masz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji BENEFIA, który wskazuje odpowiednią formę korespondencji: pocztową lub mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania BENEFIA pocztą, zadbaj o list polecony z potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji BENEFIA mailem poproś o wiadomość zwrotną w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Zachowaj kopie tego, co wysyłasz.

Ile masz czasu na odwołanie się od decyzji BENEFIA?

Podczas gdy ubezpieczalnia ma 30 dni na decyzję o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji BENEFIA dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. To aż 3 lata, a jeżeli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, bo otrzymanie środków od BENEFIA nie wyklucza możliwości odwołania się od stanowiska ubezpieczalni choćby po kilku latach, kiedy dowiesz się, że należy Ci się wyższe odszkodowanie. BENEFIA rozpatruje Twoje odwołanie na ogół do 30-60 dni roboczych.

Co w przypadku otrzymania zbyt niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której wartość odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi bardzo powszechne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy BENEFIA. Wystarczy, że BENEFIA uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania stanowi wartość auta z dnia wypadku, minus wartość wraku – na ogół niemożliwa do uzyskania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji BENEFIA przy uszczerbku na zdrowiu. BENEFIA nie zawsze sumuje wszystkie koszty związane z leczeniem i rehabilitacją. Przede wszystkim istotne jest odwołanie od decyzji BENEFIA przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje przekładają się na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z BENEFIA może w takim przypadku uniemożliwiać godne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez BENEFIA, w pierwszej kolejności zbierz wszelkie dokumenty związane ze szkodą, na przykład faktury za naprawy, wyceny uszkodzonych części pojazdu, fotografie samochodu sprzed wypadku, opinie z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy też korzystanie z pomocy osobistego rzeczoznawcy. Analogicznie opłaca się podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – zweryfikujemy kosztorys stworzony przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów i dowiedziemy rzeczywistej wartości odszkodowania.

Odwołanie od decyzji BENEFIA – w jakich przypadkach warto?

Odmowna albo rozczarowująca pod względem kwoty decyzja BENEFIA nie oznacza Twojego prawa do wyegzekwowania sprawiedliwego odszkodowania. Miej na uwadze, że BENEFIA może liczyć na to, że ubiegasz się o odszkodowanie samodzielnie i bez wsparcia prawnika. W takim przypadku ubezpieczalnia może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną lub specjalnie zaniżyć odszkodowanie, ponieważ liczy, że to zaakceptujesz. Szczęśliwie istnieje prawo, aby przedstawić odwołanie od decyzji BENEFIA.

Jak długo czeka się na odszkodowanie z BENEFIA?

Zgodnie z prawem BENEFIA posiada do 30 dni na wydanie decyzji odnośnie do odszkodowania. W rezultacie w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia wypadku otrzymasz środki lub dowiesz się, że BENEFIA nie chce wypłacić odszkodowania. Wówczas zależnie od satysfakcji z decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego możesz zacząć działać.

Jak napisać odwołanie do BENEFIA? Sprawdź wzór odwołania od decyzji BENEFIA

Nie ma czegoś takiego jak jeden wzór na odwołanie od decyzji BENEFIA. Wiele zależy od zawartej umowy ubezpieczeniowej oraz charakteru zdarzenia, jego następstw i konkretnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adresowe, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer konta bankowego w celu wypłaty środków. Zamieszczamy ich pełną listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Określ, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją BENEFIA. Koniecznie załącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, na przykład zdjęcia, faktury, orzeczenia itd. Miej na uwadze, że kompletna dokumentacja ma istotny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

chevron-down