Odwołanie od decyzji INTERRISK

INTERRISK Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji INTERRISK. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji INTERRISK

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji INTERRISK

Dodatkowe informacje

Co w przypadku przyznania za niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, gdy kwota odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi naprawdę powszechne zdarzenie. Wyjątkowo często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy INTERRISK. Wystarczy, że INTERRISK uzna uszkodzenie samochodu za szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania stanowi wartość auta z chwili wypadku, minus wartość wraku – zazwyczaj niemożliwa do uzyskania. Warto rozważyć też odwołanie od decyzji INTERRISK przy uszczerbku na zdrowiu. INTERRISK nie zawsze sumuje wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Szczególnie istotne jest odwołanie od decyzji INTERRISK przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje mają wpływ na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z INTERRISK może w tej sytuacji uniemożliwiać godne egzystowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez INTERRISK, w pierwszej kolejności skompletuj wszelkie dokumenty związane ze szkodą, na przykład faktury za naprawy, koszty uszkodzonych części auta, zdjęcia samochodu sprzed kolizji, opinie z warsztatów samochodowych potwierdzające brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy także korzystanie ze wsparcia prywatnego rzeczoznawcy. Analogicznie opłaca się nawiązać współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów oraz udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji INTERRISK?

Podczas gdy towarzystwo ubezpieczeniowe ma 30 dni na podjęcie decyzji o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji INTERRISK dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. To aż 3 lata, a jeśli szkoda powstała w wyniku przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, ponieważ otrzymanie środków od INTERRISK nie przekreśla ewentualności odwołania się od stanowiska towarzystwa ubezpieczeniowego na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że należy Ci się wyższe odszkodowanie. INTERRISK odpowiada na Twoje odwołanie standardowo w ciągu 30-60 dni roboczych.

Jak napisać odwołanie do INTERRISK? Zobacz szablon odwołania od decyzji INTERRISK

Nie istnieje uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji INTERRISK. Wszystko zależy od podpisanej umowy ubezpieczeniowej oraz charakteru zdarzenia, jego konsekwencji i dokładnych okoliczności. Z całą pewnością jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adresowe, dane ubezpieczyciela, unikalny numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer rachunku bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich pełną listę. Zadbaj o kontrargumenty. Określ, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją INTERRISK. Koniecznie dołącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, między innymi zdjęcia, rachunki, orzeczenia itp. Pamiętaj, że kompletna dokumentacja ma wyraźny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Jak można odwołać się od decyzji INTERRISK?

W przypadku polisy z ubezpieczycielem odwołanie do INTERRISK możesz złożyć ustnie albo pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – dzięki temu posiadasz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji INTERRISK, który wskazuje preferowaną formę korespondencji: klasyczną lub mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania INTERRISK drogą pocztową, wybierz przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji INTERRISK w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Miej kopie tego, co zostało wysłane.

Jaki jest czas oczekiwania na odszkodowanie z INTERRISK?

Zgodnie z prawem INTERRISK posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji na temat odszkodowania. W rezultacie do 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki albo dowiesz się, że INTERRISK nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy zależnie od satysfakcji z decyzji ubezpieczalni możesz przystąpić do działania.

Co zrobić, gdy INTERRISK nie chce wypłacić odszkodowania?

Najbardziej stresująca sytuacja dla poszkodowanego to taka, kiedy INTERRISK nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe uzna, że wyłączna wina za wystąpienie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz także nim nie być, ale konkretna szkoda i tak może stanowić Twoją odpowiedzialność. W takim przypadku jednak nie wszystko stracone – nie musisz się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Zwróć się o pomoc do Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że przyczyna wydania decyzji odmownej jest niezgodna z prawem. Dysponujemy szeregiem specjalistów, którzy ułatwią to zadanie. Ostatecznie możemy wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z INTERRISK stanowi naszą specjalność.

Odwołanie od decyzji INTERRISK – w jakich przypadkach warto?

Odmowna albo rozczarowująca pod względem kwoty decyzja INTERRISK nie przekreśla Twojej szansy do otrzymania należnego odszkodowania. Miej świadomość, że INTERRISK może liczyć na to, że ubiegasz się o odszkodowanie we własnym imieniu oraz bez pomocy prawnika. W takiej sytuacji ubezpieczalnia może wydać bezpodstawną decyzję odmowną lub specjalnie zaniżyć odszkodowanie, ponieważ liczy, że to zaakceptujesz. Szczęśliwie jest prawo, żeby przedstawić odwołanie od decyzji INTERRISK.

chevron-down