Odwołanie od decyzji TUW

TUW Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji TUW. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji TUW

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji TUW

Dodatkowe informacje

Co w sytuacji przyznania za niskiej wyceny szkody lub zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, gdy wartość odszkodowania jest niewystarczająca stanowi naprawdę powszechne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy TUW. Wystarczy, że TUW uzna uszkodzenie samochodu jako szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania stanowi wartość samochodu z chwili wypadku, pomniejszona o wartość wraku – na ogół niemożliwa do otrzymania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji TUW przy uszczerbku na zdrowiu. TUW nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty związane z leczeniem i rehabilitacją. Szczególnie istotne jest odwołanie od decyzji TUW przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje rzutują na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z TUW może w tej sytuacji nie pozwalać na normalne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez TUW, w pierwszej kolejności skompletuj wszelkie dokumenty związane ze szkodą, między innymi faktury za naprawy, wyceny uszkodzonych części pojazdu, fotografie samochodu sprzed wypadku, dokumenty z warsztatów samochodowych potwierdzające brak wcześniejszych uszkodzeń. Rekomendujemy też korzystanie z opinii prywatnego rzeczoznawcy. Analogicznie warto podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, pomożemy skompletować dokumenty i dowiedziemy rzeczywistej wartości odszkodowania.

Jak napisać reklamację do TUW? Sprawdź wzór odwołania od decyzji TUW

Nie istnieje uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji TUW. Wszystko zależy od zawartej umowy ubezpieczeniowej i charakteru zdarzenia, jego następstw i dokładnych okoliczności. Z całą pewnością jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer rachunku bankowego w celu wypłaty środków. Zamieszczamy ich szczegółową listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Określ, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją TUW. Koniecznie załącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoje argumenty, na przykład fotografie, rachunki, opinie itp. Miej na uwadze, że pełna dokumentacja ma wyraźny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Jak długo czeka się na odszkodowanie z TUW?

Zgodnie z prawem TUW posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji na temat odszkodowania. W rezultacie w ciągu 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia dostaniesz środki lub dowiesz się, że TUW nie chce wypłacić odszkodowania. Wówczas w zależności od satysfakcji z decyzji ubezpieczalni możesz przystąpić do działania.

Ile masz czasu na odwołanie się od decyzji TUW?

Podczas gdy ubezpieczalnia posiada 30 dni na decyzję o odszkodowaniu, termin na odwołanie od decyzji TUW dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. To aż 3 lata, a jeśli szkoda stanowi rezultat przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, ponieważ uzyskanie środków od TUW nie przekreśla możliwości odwołania się od decyzji ubezpieczalni na przykład po kilku latach, kiedy dowiesz się, że należy Ci się wyższe odszkodowanie. TUW rozpatruje Twoje odwołanie na ogół w ciągu 30-60 dni roboczych.

Co zrobić, gdy TUW nie chce wypłacić odszkodowania?

Najtrudniejsza sytuacja dla ubezpieczonego to taka, gdy TUW nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, kiedy ubezpieczalnia stwierdzi, że całkowita wina za wystąpienie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, ale nie tylko. Możesz także nim nie być, ale konkretna szkoda mimo to może stanowić Twoją odpowiedzialność. W tej sytuacji jednak nie wszystko stracone – nie warto się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że podstawa do podjęcia decyzji odmownej jest błędna. Współpracujemy z wieloma specjalistami, którzy umożliwią to przedsięwzięcie. Ostatecznie mamy możliwość wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z TUW to nasza specjalność.

W jaki sposób odwołać się od decyzji TUW?

W kwestii umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym odwołanie do TUW możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – w ten sposób masz własne udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej skorzystać z działu reklamacji TUW, który wskazuje preferowaną formę korespondencji: klasyczną albo mailową. Jeżeli wysyłasz odwołanie od odszkodowania TUW drogą pocztową, zadbaj o przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji TUW w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Zachowaj kopie tego, co zostało wysłane.

Odwołanie od decyzji TUW – w jakich przypadkach warto?

Odmowna albo niesatysfakcjonująca decyzja TUW nie oznacza Twojego prawa do otrzymania sprawiedliwego odszkodowania. Pamiętaj, że TUW może liczyć na to, że działasz we własnym imieniu oraz bez wsparcia prawnika. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może wydać bezpodstawną decyzję odmowną albo umyślnie zaniżyć kwotę odszkodowania, bo spodziewa się, że to zaakceptujesz. Na szczęście przysługuje Ci prawo, żeby przedstawić odwołanie od decyzji TUW.

chevron-down