Odwołanie od decyzji TUZ

TUZ Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji TUZ. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji TUZ

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji TUZ

Dodatkowe informacje

Co w przypadku przyznania zbyt niskiej wyceny szkody lub zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której wartość odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi bardzo popularne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy TUZ. Wystarczy, że TUZ uzna uszkodzenie pojazdu jako szkodę całkowitą. Wtedy suma odszkodowania to wartość auta z dnia wypadku, minus wartość wraku – na ogół niemożliwa do otrzymania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji TUZ przy uszczerbku na zdrowiu. TUZ nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Szczególnie ważne jest odwołanie od decyzji TUZ przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego następstwa mają wpływ na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z TUZ może w tej sytuacji uniemożliwiać godne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez TUZ, przede wszystkim zbierz wszystkie dokumenty związane ze szkodą, między innymi rachunki za lekarstwa, wyceny uszkodzonych części auta, fotografie samochodu sprzed wypadku, opinie z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy także korzystanie z pomocy osobistego rzeczoznawcy. Analogicznie warto podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – zweryfikujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów oraz udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Odwołanie od decyzji TUZ – dlaczego warto?

Odmowna albo niesatysfakcjonująca decyzja TUZ nie oznacza Twojej szansy do otrzymania należnego odszkodowania. Miej na uwadze, że TUZ może liczyć na to, że ubiegasz się o odszkodowanie we własnym imieniu oraz bez pomocy prawnika. W takim przypadku ubezpieczalnia może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną albo umyślnie zaniżyć kwotę odszkodowania, ponieważ spodziewa się, że to zaakceptujesz. Na szczęście istnieje prawo, aby złożyć odwołanie od decyzji TUZ.

Ile czasu na odszkodowanie z TUZ?

Zgodnie z prawem TUZ ma do 30 dni na wydanie decyzji na temat odszkodowania. W konsekwencji w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki albo dowiesz się, że TUZ nie chce wypłacić odszkodowania. Wówczas zależnie od usatysfakcjonowania decyzją ubezpieczalni możesz zacząć działać.

Ile masz czasu na odwołanie się od decyzji TUZ?

Podczas gdy towarzystwo ubezpieczeniowe posiada 30 dni na decyzję o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji TUZ dla poszkodowanego jest o wiele dłuższy. To aż 3 lata, a jeżeli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, ponieważ otrzymanie środków od TUZ nie przekreśla ewentualności odwołania się od stanowiska ubezpieczyciela na przykład po kilku latach, kiedy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. TUZ odpowiada na Twoje odwołanie standardowo w ciągu 30-60 dni roboczych.

Jak napisać odwołanie do TUZ? Sprawdź przykład odwołania od decyzji TUZ

Nie istnieje uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji TUZ. Wszystko zależy od zawartej umowy ubezpieczeniowej i rodzaju zdarzenia, jego następstw i konkretnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adresowe, dane ubezpieczyciela, przypisany numer szkody, argumentację, podpis i numer konta bankowego do wypłaty środków. Udostępniamy ich pełną listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Określ, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją TUZ. Koniecznie załącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, na przykład zdjęcia, faktury, opinie itd. Miej na uwadze, że kompletna dokumentacja ma wyraźny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Co zrobić, gdy TUZ nie chce wypłacić odszkodowania?

Najgorsza sytuacja dla poszkodowanego to taka, kiedy TUZ nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, gdy ubezpieczyciel stwierdzi, że całkowita odpowiedzialność za powstanie szkody jest po Twojej stronie. Wówczas jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz również nim nie być, ale konkretna szkoda i tak może wynikać z Twojej winy. W tej sytuacji jednak nie wszystko przekreślone – nie warto się poddawać i reklamacja do TU wciąż jest warta świeczki. Skorzystaj z pomocy Strefy Odszkodowań. Pomożemy Ci przygotować kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że podstawa do wydania decyzji odmownej jest błędna. Dysponujemy wieloma specjalistami, którzy umożliwią to przedsięwzięcie. Ostatecznie możemy założyć sprawę w sądzie. Odzyskiwanie odszkodowań z TUZ to nasza specjalność.

Jak się odwołać od decyzji TUZ?

W kwestii polisy z ubezpieczalnią odwołanie do TUZ możesz złożyć ustnie lub pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – w ten sposób posiadasz swoje udokumentowane stanowisko. W takim celu najlepiej posłużyć się działem reklamacji TUZ, który proponuje odpowiednią formę korespondencji: klasyczną albo elektroniczną. Jeżeli wysyłasz odwołanie od odszkodowania TUZ drogą pocztową, zadbaj o przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji TUZ w mailu poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Zachowaj kopie tego, co wysyłasz.

chevron-down