Zwrot kosztów i odszkodowanie: Norwegian Air Shuttle

Zwrot kosztów i odszkodowanie: Norwegian Air Shuttle
Norwegian Air Shuttle

Zwrot kosztów i odszkodowania lotnicze

Czy napotkałeś na problemy podczas lotu z Norwegian Air Shuttle? Czy wiesz, że może przysługiwać Ci zwrot kosztów i odszkodowanie za opóźnienie, odwołanie, przyśpieszenie lotu lub w przypadku odmowy wejścia na pokład samolotu?

Zachęcamy do kontaktu z nami, bezpłatnie zweryfikujemy Twój przypadek i pomożemy w uzyskaniu odszkodowania od linii lotniczych Norwegian Air Shuttle, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.

Norwegian Air Shuttle: Odszkodowanie za opóźniony lot

Opóźniony lot

Norwegian Air Shuttle: Odszkodowanie za odwołany lot

Odwołany lot

Norwegian Air Shuttle: Odszkodowanie za przyśpieszony lot

Przyśpieszony lot

Norwegian Air Shuttle: Odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład (overbooking)

Odmowa wstępu na pokład

Norwegian Air Shuttle

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Długość lotu Odszkdoowanie (bezpłatna weryfikacja)
do 1 500 km Odszkodowanie:
250 €
do 3 500 km Odszkodowanie:
400 €
powyżej 3 500 km Odszkodowanie:
600 €
Norwegian Air Shuttle

Dodatkowe informacje

Jak mogę ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot Norwegian Air Shuttle (flight delayed)?

Jeśli Twój lot z Norwegian Air Shuttle został opóźniony o ponad 3 godziny, przysługuje Ci prawo do odszkodowania zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. Kwota odszkodowania może wahać się od 250 do 600 euro, zależnie od dystansu lotu. Masz również prawo do wsparcia ze strony linii lotniczych Norwegian Air Shuttle, które powinno obejmować zapewnienie posiłków i napojów, a w określonych sytuacjach także noclegu. Linia lotnicza w takim przypadku powinna zorganizować zakwaterowanie oraz transport do i z lotniska. Aby złożyć wniosek o odszkodowanie, możesz skontaktować się bezpośrednio z Norwegian Air Shuttle przez ich stronę internetową, gdzie dostępny jest odpowiedni formularz. Alternatywnie, możesz skorzystać z usług firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu odszkodowań lotniczych, która może Ci pomóc w tym procesie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Czy przysługuje mi odszkodowanie za przyśpieszony lot Norwegian Air Shuttle?

Tak, przysługuje Ci odszkodowanie za przyśpieszony lot Norwegian Air Shuttle. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z dnia 21 grudnia 2021 r., jeżeli przewoźnik zmienił harmonogram lotu na wcześniejszy termin i nie poinformował o tym pasażerów z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, pasażerowie mają prawo do rekompensaty zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 261/04. Kwota tej rekompensaty jest zależna od dystansu lotu i wynosi: 250 EUR dla lotów do 1500 km, 400 EUR dla lotów o długości pomiędzy 1500 km a 3500 km i 600 EUR dla lotów o długości powyżej 3500 km.

Czy mogę dostać zwrot za opóźniony lot Norwegian Air Shuttle?

Prawo do zwrotu kosztów biletu przysługuje pasażerowi tylko w sytuacji odwołania lotu lub opóźnienia trwającego powyżej 5 godzin, nie za każde opóźnienie. W przypadku opóźnienia przekraczającego 3 godziny, przysługuje Ci odszkodowanie. Wysokość odszkodowania zależy od długości opóźnienia i odległości lotu. Jeżeli chcesz dokładniej zrozumieć swoją sytuację, skontaktuj się z nami.

Co zrobić, jeżeli mój lot Norwegian Air Shuttle został odwołany?

Jeśli Twój lot z Norwegian Air Shuttle zostanie odwołany, przysługuje Ci prawo do pełnej refundacji biletu lub możliwość otrzymania propozycji lotu zastępczego. Ponadto, jeśli odwołanie nastąpiło z mniej niż 14-dniowym wyprzedzeniem, możesz ubiegać się o odszkodowanie, które zależy od długości lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Aby złożyć reklamację, wejdź na stronę Norwegian Air Shuttle i wypełnij formularz do tego przeznaczony. Jeśli potrzebujesz wsparcia w procesie odzyskiwania odszkodowania za odwołany lot Norwegian Air Shuttle, nasz zespół jest gotowy Ci pomóc.

Jak mogę odzyskać pieniądze za odwołany lot Norwegian Air Shuttle?

Jeśli Twoja podróż z Norwegian Air Shuttle zostanie odwołana, masz prawo do pełnej refundacji wartości biletu. Możesz ubiegać się o zwrot kosztów, kontaktując się bezpośrednio z Norwegian Air Shuttle poprzez formularz kontaktowy na ich stronie internetowej. Pamiętaj, że jeśli odwołanie nastąpiło mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz również ubiegać się o odszkodowanie. Proces odzyskiwania odszkodowania lotniczego może być bardziej zrozumiały i prostszy, jeśli skontaktujesz się z nami.

Czy przysługuje mi odszkodowanie za odwołany lot z linii lotniczych Norwegian Air Shuttle (flight cancelled)?

Tak, jeśli Twój lot z Norwegian Air Shuttle został odwołany bez odpowiedniego powiadomienia (mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem), zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004, przysługuje Ci prawo do odszkodowania. Wysokość rekompensaty, w zależności od dystansu lotu, może wynosić od 250 do 600 euro. Ponadto powinieneś otrzymać ofertę lotu alternatywnego lub pełny zwrot wartości biletu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w procesie odzyskiwania odszkodowania lotniczego, zapraszamy do kontaktu z nami.

Jakie są moje prawa, jeśli mój lot Norwegian Air Shuttle jest przyspieszony?

Jeżeli Twój lot został przyspieszony i linia lotnicza Norwegian Air Shuttle nie powiadomiła Cię o tym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, masz prawo do odszkodowania zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 261/04. W takim przypadku przewoźnik ma obowiązek zaoferować Ci miejsce na innym samolocie na tej samej trasie, w możliwie najbliższym terminie. Jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z lotu, przysługuje Ci zwrot pełnej ceny biletu. W obu przypadkach możesz dodatkowo ubiegać się o odszkodowanie. Możesz skorzystać z naszych usług, specjalizujemy się w odzyskiwaniu odszkodowań lotniczych.

Czy mogę uzyskać odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład samolotu (overbooking) Norwegian Air Shuttle?

Tak, masz prawo do odszkodowania, jeżeli linia Norwegian Air Shuttle odmówiła Ci wejścia na pokład z powodu overbookingu. Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Unii Europejskiej reguluje prawa pasażerów i przewiduje odszkodowanie w takich sytuacjach. Możesz skorzystać z usług firm, które specjalizują się w dochodzeniu roszczeń od linii lotniczych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wsparcie w procesie dochodzenia swoich praw.

Czy mogę odzyskać pieniądze za przyśpieszony lot Norwegian Air Shuttle?

Tak, masz prawo do zwrotu kosztów za przyspieszony lot Norwegian Air Shuttle. Jeżeli przewoźnik zmienił godzinę lotu na wcześniejszą i nie poinformował Cię o tym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, należy Ci się pełny zwrot kosztów biletu. Dodatkowo możesz ubiegać się o odszkodowanie zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 261/04. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w procesie odzyskiwania odszkodowań lotniczych, nasz zespół specjalistów jest do Twojej dyspozycji.

Jakie są moje prawa w przypadku odmowy wejścia na pokład samolotu (overbooking) Norwegian Air Shuttle?

Jeśli linia lotnicza Norwegian Air Shuttle odmówi Ci wejścia na pokład z powodu overbookingu (czyli sytuacji, kiedy sprzedano więcej biletów niż jest miejsc w samolocie), masz prawo do odszkodowania zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. Dodatkowo możesz wybrać albo pełny zwrot kosztów biletu, albo skorzystanie z alternatywnego połączenia lotniczego. Kwota odszkodowania jest uzależniona od długości trasy lotu i oscyluje pomiędzy 250 a 600 euro.

Jakie są zasady dotyczące odszkodowań za opóźnienie samolotu Norwegian Air Shuttle?

Przepisy Unii Europejskiej określają, że pasażerowie mogą złożyć wniosek o odszkodowanie, jeśli ich lot jest opóźniony o ponad 3 godziny. Wysokość odszkodowania zależy od długości lotu i czasu opóźnienia. Dla lotów do 1500 km, odszkodowanie wynosi 250 euro, dla lotów pomiędzy 1500 a 3500 km - 400 euro, a dla lotów powyżej 3500 km - 600 euro. Należy pamiętać, że te przepisy nie obejmują opóźnień wynikających z "nadzwyczajnych okoliczności", takich jak złe warunki pogodowe czy strajki.

Co zrobić, jeśli Norwegian Air Shuttle odmówiło mi wejścia na pokład (np. z powodu overbookingu)?

Overbooking to praktyka linii lotniczych polegająca na sprzedaży większej liczby biletów, niż jest miejsc na pokładzie. Linie lotnicze robią to, aby zminimalizować ryzyko pustych miejsc wynikające z nieobecności pasażerów. Niestety, może się zdarzyć, że wszyscy pasażerowie stawią się na pokład, co prowadzi do sytuacji, kiedy miejsc dla wszystkich brakuje.

Jeżeli Norwegian Air Shuttle odmówiło Ci wejścia na pokład z powodu overbookingu, przysługuje Ci odszkodowanie, które w zależności od dystansu lotu wynosi od 250 do 600 euro. Dodatkowo, linia lotnicza musi zapewnić Ci alternatywne połączenie do miejsca docelowego lub zwrócić pełną wartość biletu. Pamiętaj o zachowaniu wszystkich dokumentów potwierdzających tę sytuację - mogą być one potrzebne przy ubieganiu się o odszkodowanie.

chevron-down