Odwołanie od decyzji HDI

HDI Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji HDI. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji HDI

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji HDI

Dodatkowe informacje

Jaki jest czas oczekiwania na odszkodowanie z HDI?

Zgodnie z prawem HDI ma do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji na temat odszkodowania. W konsekwencji w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki albo dowiesz się, że HDI nie chce wypłacić odszkodowania. Wtedy zależnie od usatysfakcjonowania decyzją ubezpieczyciela możesz zacząć działać.

Jak się odwołać od decyzji HDI?

W przypadku umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym odwołanie do HDI możesz przedstawić ustnie albo pisemnie, jednak zawsze zachęcamy, by robić to na piśmie – w ten sposób posiadasz swoje udokumentowane stanowisko. W tym celu najlepiej |skorzystać z działu reklamacji HDI, który proponuje preferowaną formę korespondencji: pocztową lub elektroniczną. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania HDI pocztą, zadbaj o przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku odwołania od decyzji HDI mailem poproś o wiadomość zwrotną w celu potwierdzenia, że odwołanie zostało otrzymane. Zachowaj kopie tego, co zostało wysłane.

Jak napisać reklamację do HDI? Sprawdź wzór odwołania od decyzji HDI

Nie istnieje jeden wzór na odwołanie od decyzji HDI. Wiele zależy od podpisanej umowy ubezpieczeniowej oraz rodzaju zdarzenia, jego konsekwencji i dokładnych okoliczności. Na pewno jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, unikalny numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer rachunku bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich pełną listę. Przemyśl swoje kontrargumenty. Określ, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją HDI. Koniecznie załącz wszelkie dokumenty, które popierają Twoją argumentację, na przykład fotografie, faktury, opinie itp. Pamiętaj, że pełna dokumentacja ma wyraźny wpływ na prędkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Ile masz czasu, żeby odwołać się od decyzji HDI?

Podczas kiedy ubezpieczalnia ma 30 dni na decyzję o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji HDI dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. Wynosi on aż 3 lata, a jeżeli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Opłaca się mieć tego świadomość, ponieważ otrzymanie środków od HDI nie wyklucza możliwości odwołania się od stanowiska ubezpieczalni na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. HDI odpowiada na Twoje odwołanie na ogół do 30-60 dni roboczych.

Co zrobić, gdy HDI nie chce wypłacić odszkodowania?

Najgorsza sytuacja dla poszkodowanego to taka, kiedy HDI nie chce wypłacić odszkodowania. Dzieje się tak, kiedy ubezpieczalnia uzna, że całkowita odpowiedzialność za powstanie szkody jest po Twojej stronie. Wtedy jesteś sprawcą wypadku, lecz nie tylko. Możesz też nim nie być, ale określona szkoda i tak może stanowić Twoją odpowiedzialność. W takim przypadku jednak nie wszystko przekreślone – nie warto się poddawać i reklamacja do TU nadal jest możliwa. Zwróć się o pomoc do Strefy Odszkodowań. Opracujemy kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Wskażemy, że podstawa do podjęcia decyzji odmownej jest błędna. Dysponujemy szeregiem specjalistów, którzy ułatwią to przedsięwzięcie. Ostatecznie możemy wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z HDI stanowi naszą specjalność.

Co w przypadku otrzymania zbyt niskiej wyceny szkody lub zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, gdy wartość odszkodowania jest niewystarczająca stanowi naprawdę powszechne zdarzenie. Szczególnie często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy HDI. Wystarczy, że HDI uzna uszkodzenie pojazdu za szkodę całkowitą. Wtedy suma odszkodowania stanowi wartość samochodu z chwili wypadku, pomniejszona o wartość wraku – zazwyczaj niemożliwa do uzyskania. Należy rozważyć również odwołanie od decyzji HDI przy uszczerbku na zdrowiu. HDI nie zawsze sumuje wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Szczególnie istotne jest odwołanie od decyzji HDI przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencje przekładają się na resztę życia poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z HDI może w takim przypadku uniemożliwiać normalne egzystowanie osobie niepełnosprawnej. Jeśli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez HDI, w pierwszej kolejności skompletuj wszystkie dokumenty powiązane ze szkodą, między innymi faktury za naprawy, koszty uszkodzonych części pojazdu, fotografie samochodu sprzed zaistnienia szkody, opinie z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy także korzystanie ze wsparcia osobistego rzeczoznawcy. Tak samo opłaca się podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys napisany przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów i udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Odwołanie od decyzji HDI – dlaczego warto?

Negatywna lub niesatysfakcjonująca decyzja HDI nie przekreśla Twojej szansy do wyegzekwowania sprawiedliwego odszkodowania. Pamiętaj, że HDI może bazować na tym, że działasz samodzielnie i bez wsparcia prawnika. W takim przypadku ubezpieczyciel może wydać niesprawiedliwą decyzję odmowną albo umyślnie zaniżyć odszkodowanie, bo spodziewa się, że to zaakceptujesz. Szczęśliwie przysługuje Ci prawo, żeby złożyć odwołanie od decyzji HDI.

chevron-down