BENEFIA: Zgłoszenie i likwidacja szkody

BENEFIA Zgłoszenie szkody

Jak wygląda zgłoszenie szkody w BENEFIA? Realizacja zgłoszenia szkody w BENEFIA odbywa się na kilka sposobów:

Online:

  • Infolinia: 22 212 20 30 (opłata zgodna z taryfą operatora)
  • Formularz kontaktowy: https://zgloszenie.benefia.pl/

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
BENEFIA: Zgłoszenie i likwidacja szkody

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
BENEFIA: Zgłoszenie i likwidacja szkody

Dodatkowe informacje

Co trzeba wiedzieć w trakcie współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym BENEFIA?

Ubezpieczenie to wartościowe zabezpieczenie finansowe w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. BENEFIA oferuje zróżnicowane ubezpieczenia, między innymi środka transportu (samochodu albo motocyklu), mieszkania, życia i zdrowia, inwestycji czy wyjazdu wakacyjnego. W zależności od wyboru określonego ubezpieczenia różne są zdarzenia wchodzące w jego zakres. Możliwe jest ubezpieczenie się na przykład od zalania, kradzieży wyposażenia domu, choroby i wielu podobnych, nieplanowanych sytuacji mających negatywny wpływ na egzystencję. Pieniądze otrzymane poprzez ubezpieczenie mogą w znacznym stopniu ułatwić naprawę zaistniałych szkód i powrót do statecznego życia.

Czym może skutkować przyjęcie ugody z ubezpieczycielem BENEFIA?

Zawarcie ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym oznacza ostateczne zakończenie sporu. Podpisując taki dokument, nie możesz później uzyskać dopłaty do odszkodowania, nawet przed sądem. Warto zatem dobrze namyślić się, zanim się to zrobi. Niekiedy ugoda to najlepsze rozwiązanie – skraca czas wypłaty odszkodowania. Proces sądowy jest w porównaniu z nią o wiele dłuższy i bardziej zawiły. Kiedy indziej ubezpieczyciel może zaoferować wysokość odszkodowania, która nie jest najwyższą możliwą do uzyskania. To znaczy podczas podpisania ugody z BENEFIA należy być pewnym co do indywidualnego usatysfakcjonowania z przedstawionej przez ubezpieczyciela kwoty odszkodowania.

Jakie materiały dowodowe należy dostarczyć do BENEFIA w sprawie odszkodowania?

Materiał dowodowy posiada kluczowe znaczenie dla podjęcia decyzji o przyznaniu odszkodowania przez BENEFIA. W zależności od sprawy i polisy dokumenty do likwidacji szkody w BENEFIA różnią się. Na przykład po kolizji drogowej niezbędne notatka policyjna, fotografie oraz zeznania świadków. Sprawca zdarzenia musi podać Ci własne dane osobowe oraz dane o pojeździe. Jeśli uczestnicy zdarzenia doznali obrażeń, konieczne są także zaświadczenia lekarskie. Pobyt w szpitalu też wymaga zbierania dokumentacji medycznej. Jeżeli musisz zażywać leki, chodzić na rehabilitację albo wyposażyć się w specjalny sprzęt medyczny, zatrzymuj paragony. Najlepiej zbierać wszystko w jednej teczce. Zawsze warto dopytać o szczegółową listę niezbędnych dokumentów podczas zgłaszania szkód w BENEFIA.

Likwidacja szkody BENEFIA – na czym polega?

Szkodę możesz zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy wypadku lub do własnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Możesz skorzystać z szybkiej likwidacji szkody w BENEFIA, jeśli masz u nich polisę ubezpieczeniową lub jest to ubezpieczyciel sprawcy wypadku. Co istotne, likwidacja szkody u swojego ubezpieczyciela nie ma wpływu na wysokość opłacanych przez Ciebie składek, jeżeli nie jesteś sprawcą. Miej na uwadze, że w tej sytuacji możesz zgłosić szkodę tylko jednemu ubezpieczycielowi. Po zawiadomieniu BENEFIA podejmie procedury wyjaśniające, takie jak analiza dokumentacji. Na takiej podstawie BENEFIA podejmie decyzję odszkodowawczą odnoszącą się do likwidacji szkody w BENEFIA. Czyli wypłata odszkodowania, częściowe odszkodowanie lub odmowa odszkodowania. W każdej z tych sytuacji otrzymujesz pisemne zawiadomienie o decyzji zakładu ubezpieczeniowego BENEFIA.

Jak wyglądają zgłoszenie i likwidacja szkody w BENEFIA?

Wydarzenia takie jak stłuczka samochodem, zalany dom, złamana ręka czy śmierć mogą być objęte ubezpieczeniem w BENEFIA. Osoby mające dopasowaną polisę ubezpieczeniową, które doświadczyły takie zdarzenia, powinny bezzwłocznie zgłosić to swojemu ubezpieczycielowi. Dla klientów BENEFIA zgłoszenie szkody komunikacyjnej lub innego zdarzenia jest możliwe na kilka odmiennych sposobów. Najbardziej komfortowo można zrobić to przez internet: mailowo lub poprzez specjalny formularz zgłoszenia szkody – BENEFIA oferuje go na swoim serwisie. Żeby zgłosić zdarzenie, można też skontaktować się z BENEFIA telefonicznie albo osobiście w oddziale. Należy dostarczyć ubezpieczycielowi własne dane osobowe i pełną dokumentację zdarzenia. Wówczas BENEFIA może rozpocząć postępowanie w sprawie likwidacji szkody.

Jak zgłosić wystąpienie szkody do ubezpieczyciela BENEFIA?

Dla osób mających w BENEFIA ubezpieczenie zgłoszenie szkody jest proste. W zależności od rodzaju ochrony ubezpieczeniowej i wypadku występują jednak różne procedury. Sytuację wywołującą szkodę warto jednak zgłosić bezzwłocznie, bo dzięki temu szybciej uzyska się odszkodowanie. Bardzo istotne jest, by dotrzymać obowiązku terminowego zgłoszenia. Zawsze opłaca się zgłosić to pisemnie, ponieważ dokument z datą to dowód w sprawie. Należy też zebrać jak najwięcej danych o zdarzeniu, które potwierdzają formę oraz wielkość szkody. Obowiązkowe jest szczegółowe opisanie okoliczności, przedstawienie własnych danych osobowych i danych pozostałych uczestników. Im dokładniejsza dokumentacja, tym szybsza praca towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ile jest czasu na zgłoszenie szkody i odszkodowanie od BENEFIA?

Czas na zawiadomienie o szkodzie BENEFIA różni się zależnie od rodzaju ubezpieczenia, a także paru innych czynników. Na przykład, aby użyć ubezpieczenia autocasco albo NNW, trzeba powiadomić o szkodzie ubezpieczyciela w ciągu 7 dni od wystąpienia zdarzenia. O wiele więcej czasu posiadasz, gdy starasz się o odszkodowanie z OC sprawcy. Wtedy zdarzenie przedawnia się co najmniej po 3 latach. W pewnych przypadkach czas jest dłuższy, na przykład kiedy ma się do czynienia z przestępstwem. Jednak opłaca się zgłosić szkodę jak najszybciej, ponieważ rozpatrywanie sprawy przez ubezpieczyciela też trwa. W BENEFIA na wydanie decyzji przewiduje się 30 dni od przesłania zgłoszenia.

chevron-down