Mapa wypadków śmiertelnych - wakacje 2019

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2019

Od początku wakacji każdego dnia Policja uaktualnia nietypową mapę – mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło w Polsce. Za każdym zaznaczonym na niej punktem kryją się ludzkie tragedie związane z utratą bliskiej osoby.

Wypadki ze skutkiem śmiertelnym

Zgodnie z danymi z dnia 30.08.2019 r. w Polce od początku wakacji doszło do 582 wypadków, w których ktoś stracił życie. Kolejne tragedie mają miejsce każdego dnia, co doskonale obrazuje usiana drobnymi punktami mapa. Tego typu grafika w doskonały sposób wizualizuje skalę problemu oraz cierpienia, jakie codzienne dotykają coraz to nowe osoby.

Tymczasem wielu wypadków ze skutkiem śmiertelnym można uniknąć, ponieważ za większością z nich stoi brak wyobraźni oraz łamanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. To właśnie ludzkie błędy stanowią główną przyczynę tragedii na drodze. Wiele osób, które w ich wyniku utraciły swoich bliskich, musi poradzić sobie z traumą, cierpieniem, a często również nową sytuacją życiową. Większości z nich należy się jednak w tej sytuacji stosowne zadośćuczynienie.

Wypadki śmiertelne - wakacje 2019

Zadośćuczynienie po śmierci w wypadku komunikacyjnym

Jeśli osoba, która zmarła na skutek wypadku, nie ponosi za niego wyłącznej winy, jej bliskim należy się zadośćuczynienie za doznane cierpienie – najczęściej jest ono wypłacane z polisy OC sprawcy. Przysługuje ono m.in. współmałżonkowi, dzieciom, rodzicom, dziadkom, wnukom czy partnerom pozostającym ze zmarłym w nieformalnym związku. Zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby rekompensuje pokrzywdzonym doznane krzywdy niematerialne, dlatego jego wysokość ustalana jest zawsze indywidualnie.

Zadośćuczynienie nie zapełni pustki, jaka pozostaje po zmarłej osobie, z którą łączyła nas więź emocjonalna. Jest to jednak przywilej, z którego nie należy rezygnować, nawet gdy w obliczu żałoby trudno nam zająć się formalnościami. Te ostatnie można powierzyć firmie odzyskującej odszkodowania, która zadba o to, byśmy otrzymali świadczenie w godnej wysokości.

Źródło: http://policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-WAKACJE-2019.html

Zamów rozmowę

Potrzebujesz pomocy przy odszkodowaniu? Skontaktuj się z nami!

Zamów rozmowę