Wygrane frankowiczów z bankami

Wygrane frankowiczów z bankami

Już od kilku lat można obserwować zmagania między kredytobiorcami, którzy podpisali umowy o kredyty mieszkaniowe we frankach, a Bankami. Zmiany gospodarcze, jakie nastąpiły w ciągu około 10 lat, znacznie wpłynęły na sytuację finansową frankowiczów, którzy mają trudności ze spłatą kredytów walutowych. Zawsze jednak jest szansa, by wywalczyć swoje racje.

Czy warto walczyć z Bankami?

Jedna osoba z dużą instytucją finansową, jaką jest Bank, może niewiele zdziałać, nawet mimo skorzystania z usług dobrego prawnika. Jednak już całe grupy poszkodowanych mogą naprawdę wpłynąć na ogólną sytuację wszystkich kredytobiorców, również tych, którym udało się spłacić zaciągnięte zobowiązania.
Dlatego też będąc w ciężkiej sytuacji, nie należy się poddawać, tylko warto szukać pomocy u prawników, czy też dołączać do pozwów zbiorowych. Pomoc frankowiczom oferują również takie firmy, jak nasza. W ciągu ostatnich kilku miesięcy i lat zapadło wiele ważnych wyroków, które sprawiają, że poszkodowani kredytobiorcy mogą wrócić do normalnego życia, nie martwiąc się o to, że podpisali umowy, w których zostały choćby zawarte klauzule abuzywne.

Do kogo kierujemy pomocną dłoń?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Do próby uzyskania odszkodowania, bądź też innego sposobu na złagodzenie umowy kredytowej, mogą przystępować wszystkie osoby, które mają, bądź też miały kredyty frankowe.

Przedawnienie w tym wypadku ma moc prawną dopiero po 10 latach. Wiele umów w tym okresie obowiązywało, dlatego też każda osoba, która czuje się poszkodowana, powinna walczyć o swoje prawa na drodze sądowej.

Jakie zmiany można wywalczyć?

Przegrane pozwy wobec Banków zazwyczaj jako takie zostały ogłaszane, przez niedokładne zbadanie sprawy i nieuzupełnienie w pełni wymaganej dokumentacji. Jeśli wszystko jest odpowiednio przygotowane, to kredytobiorca ma naprawdę duże szanse na wygranie sprawy z bankiem, czy też dojście do porozumienia.

Wśród możliwych oferowanych wyjść, są między innymi:

  • zwrot nadpłaconego kredytu,
  • obniżenie rat,
  • unieważnienie umowy.

Każde z tych rozwiązań niesie za sobą naprawdę ogromne korzyści finansowe, które mogą tchnąć nowe życie w budżet domowy. Dlatego naprawdę warto podejmować jakieś kroki, gdy ktoś czuje się poszkodowanym.

Szybka konsultacja i sprawna pomoc

Osoby, które chciałyby wygrać z bankami walkę o należne odszkodowanie, przede wszystkim powinny przygotować wszystkie umowy i dokumenty, jakie dotyczą kredytu. Po dostarczeniu dokumentacji jest ona dokładnie analizowana przez specjalistów od umów kredytowych z Bankami. Klient otrzymuje informację zwrotną o tym, jakie rozwiązanie dla niego będzie najkorzystniejsze i jaka jest szansa na to, by wygrać z bankiem. Następnie toczy się walka o osiągnięcie wybranego celu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dojście do porozumienia nie powinno być aż tak długim procesem.

Przede wszystkim nie można się poddawać. Umowy kredytowe tego typu są naprawdę skomplikowane, a walka z bankami może wydawać się straszna, jednak zgłoszenie się do odpowiednich osób naprawdę pomaga.

Zamów rozmowę

Chcesz uzyskać pomoc przy kredycie we frankach? Skontaktuj się z nami!

Zamów rozmowę