Zaniżone odszkodowanie
Nie jesteś zadowolony z otrzymanego odszkodowania za kolizję lub wypadek drogowy? Sprawdź, czy należy Ci się dopłata!
- Bezpłatna weryfikacja: Wyślij nam swój kosztorys do weryfikacji zupełnie za darmo.
- Szybka realizacja: Nasz zespół ekspertów zweryfikuje Twój kosztorys pod kątem możliwej dopłaty.
- Sprawdź możliwość dopłaty: Nawet jeśli minęło już kilka miesięcy od zdarzenia (do 3 lat), możesz mieć prawo do dodatkowej dopłaty.
- Zaufanie i doświadczenie: Setki zadowolonych klientów już skorzystały z naszych usług. Dołącz do nich!
Nie czekaj! Wyślij zapytanie teraz i dowiedz się, czy możliwa jest dopłata.
Bezpłatna weryfikacja kosztorysu
Kto może się odwołać od zaniżonego odszkodowania?
Osoby poszkodowane w wypadkach drogowych, które otrzymują zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, mają prawo do odwołania się od tej decyzji.
Warto podkreślić, że osoby poszkodowane w wypadkach drogowych mają prawo do otrzymania właściwego odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli poszkodowany otrzymał zaniżone odszkodowanie, powinien podjąć działania mające na celu odwołanie się od tej decyzji. W przypadku odmowy przez ubezpieczyciela, warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże w przygotowaniu odpowiednich dokumentów i reprezentacji w sądzie. W takim przypadku istotne jest zebranie odpowiednich dokumentów i faktur potwierdzających poniesione koszty, a także zdobycie w niektórych przypadkach opinii biegłego, który potwierdzi wysokość szkód poniesionych przez poszkodowanego. Dzięki temu poszkodowany będzie miał większą szansę na uzyskanie należnego odszkodowania.
O co mogę wnioskować?
Zwrot kosztów naprawy
Odszkodowanie za inne straty materialne
Zwrot pozostałych kosztów
Jakie dokumenty są potrzebne?
Kosztorys z Towarzystwa Ubezpieczeniowego
Faktury, rachunki za naprawę auta
Dokumenty potwierdzające inne koszy
Terminy przedawnień
Poszkodowany ma na zgłoszenie roszczeń z polisy OC trzy lata, a termin na odwołanie się od decyzji w sprawie odszkodowania również wynosi trzy lata, licząc od momentu otrzymania przez poszkodowanego pisemnej odpowiedzi na reklamację od towarzystwa ubezpieczeniowego.
Jak wygląda proces likwidacji szkody?
1. Kontakt z doradcą
2. Kosztorys z TU
3. Analiza kosztorysu
4. Informacja zwrotna dla Klienta w 3 dni
5. Podpisanie umowy
6. Wypłata dla Klienta w ciągu 5 dni
Dodatkowe informacje
Jak uzyskać pomoc przy zaniżonym odszkodowaniu z OC sprawcy?
Jak często ubezpieczyciele zaniżają odszkodowanie z OC sprawcy?
Co zrobić, gdy ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie z OC sprawcy?
- Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – na piśmie odwołujesz się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Popierasz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela opinią i kosztorysem niezależnego rzeczoznawcy. W razie potrzeby załączasz niezbędną dokumentację: pisemną oraz zdjęciową. Dokładnie określasz kwotę, jakiej domagasz się od ubezpieczyciela. Wskazujesz konkretnie, gdzie kosztorys naprawy samochodu zaniża Twoje odszkodowanie.
- Droga sądowa – może okazać się, że pomimo podjętych przez Ciebie kroków ubezpieczyciel i tak nie będzie chciał wypłacić Ci należnego odszkodowania i nadal proponuje zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy. W takiej sytuacji TU liczy na niechęć do wchodzenia przez Ciebie na drogę sądową. Jednak najlepsze rozwiązanie stanowi właśnie skierowanie sprawy do sądu. Szczególnie na tym etapie przyda Ci się wsparcie Strefy Odszkodowań, która pomoże Ci przejść przez postępowanie sądowe krok po kroku bez zbędnego stresu.
- Dopłata do odszkodowania – po odwołaniu i ewentualnym procesie sądowym towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje dopłatę do odszkodowania. Jednak warto mieć na uwadze pewien haczyk. W momencie zaakceptowania dopłaty nie masz dalszej możliwości odwoływania się od zaniżonej wyceny odszkodowania. Z tego względu musisz mieć całkowitą pewność, że przyznawana Ci kwota jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Najlepiej, jeśli korzystasz z opinii niezależnego rzeczoznawcy, który rozwieje Twoje ewentualne wątpliwości.