Zaniżone odszkodowanie

Zaniżone odszkodowanie

Dlaczego warto?

Nie jesteś zadowolony z otrzymanego odszkodowania za kolizję lub wypadek drogowy? Sprawdź, czy należy Ci się dopłata!

  • Bezpłatna weryfikacja: Wyślij nam swój kosztorys do weryfikacji zupełnie za darmo.
  • Szybka realizacja: Nasz zespół ekspertów zweryfikuje Twój kosztorys pod kątem możliwej dopłaty.
  • Sprawdź możliwość dopłaty: Nawet jeśli minęło już kilka miesięcy od zdarzenia (do 3 lat), możesz mieć prawo do dodatkowej dopłaty.
  • Zaufanie i doświadczenie: Setki zadowolonych klientów już skorzystały z naszych usług. Dołącz do nich!

Nie czekaj! Wyślij zapytanie teraz i dowiedz się, czy możliwa jest dopłata.

Bezpłatna weryfikacja kosztorysu

Zaniżone odszkodowanie

Kto może się odwołać od zaniżonego odszkodowania?

Osoby poszkodowane w wypadkach drogowych, które otrzymują zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, mają prawo do odwołania się od tej decyzji.

Warto podkreślić, że osoby poszkodowane w wypadkach drogowych mają prawo do otrzymania właściwego odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli poszkodowany otrzymał zaniżone odszkodowanie, powinien podjąć działania mające na celu odwołanie się od tej decyzji. W przypadku odmowy przez ubezpieczyciela, warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże w przygotowaniu odpowiednich dokumentów i reprezentacji w sądzie. W takim przypadku istotne jest zebranie odpowiednich dokumentów i faktur potwierdzających poniesione koszty, a także zdobycie w niektórych przypadkach opinii biegłego, który potwierdzi wysokość szkód poniesionych przez poszkodowanego. Dzięki temu poszkodowany będzie miał większą szansę na uzyskanie należnego odszkodowania.

Zaniżone odszkodowanie

O co mogę wnioskować?

Zwrot kosztów naprawy

Wysokość zwrotu jest uzależniona od kosztów poniesionych przez poszkodowanego na naprawę pojazdu do stanu sprzed szkody.

Odszkodowanie za inne straty materialne

Rekompensata finansowa za utracone sprzęty, zniszczony telefon, okulary, ubrania itp.

Zwrot pozostałych kosztów

Między innymi kosztów holowania pojazdu, czy opłat za parking policyjny.
Zaniżone odszkodowanie

Jakie dokumenty są potrzebne?

Jesteś osobą, której ubezpieczyciel wypłacił zaniżone odszkodowanie? Aby ubiegać się o adekwatne odszkodowanie z OC sprawcy, konieczne będzie skompletowanie odpowiednich dokumentów. Są nimi:

Kosztorys z Towarzystwa Ubezpieczeniowego

Kosztorys przesłany przez TU na adres mailowy lub tradycyjną pocztą jest dokumentem najważniejszym w procesie uzyskiwania odszkodowania.

Faktury, rachunki za naprawę auta

Towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wartość auta, dlatego jeśli auto zostało wcześniej naprawiane, to dobrze jest mieć do wglądu faktury i rachunki.

Dokumenty potwierdzające inne koszy

Jeśli w przypadku szkody miało miejsce holowanie pojazdu lub samochód umieszczony został na parkingu policyjnym, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów potwierdzających poniesione koszty
do 3 lat
Zaniżone odszkodowanie

Terminy przedawnień

Poszkodowany ma na zgłoszenie roszczeń z polisy OC trzy lata, a termin na odwołanie się od decyzji w sprawie odszkodowania również wynosi trzy lata, licząc od momentu otrzymania przez poszkodowanego pisemnej odpowiedzi na reklamację od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zaniżone odszkodowanie

Jak wygląda proces likwidacji szkody?

Kontakt z doradcą

1. Kontakt z doradcą

Rozmowa z Klientem, wstępna weryfikacja sprawy
Zgłoszenie szkody

2. Kosztorys z TU

Przesłanie przez Klienta kosztorysu, na podstawie którego TU wypłaciło odszkodowanie
Bezpłatna analiza umowy kredytowej

3. Analiza kosztorysu

Niezależni rzeczoznawcy analizują kosztorys Klienta i na tej podstawie wyliczana zostaje dopłata
Informacja zwrotna dla Klienta

4. Informacja zwrotna dla Klienta w 3 dni

Klient w ciągu trzech dni zostaje poinformowany o kwocie dopłaty do kosztorysu
Podpisanie umowy

5. Podpisanie umowy

Klient podpisuje umowę cesji wierzytelności względem TU oraz niezbędne pełnomocnictwa
Decyzja i wypłata odszkodowania

6. Wypłata dla Klienta w ciągu 5 dni

Klient otrzymuje środki na konto w ciągu 5 dni
Zaniżone odszkodowanie

Bezpłatna weryfikacja

SPRAWDŹ
Zaniżone odszkodowanie

Dodatkowe informacje

Jak uzyskać pomoc przy zaniżonym odszkodowaniu z OC sprawcy?

W sytuacji, gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie – działaj! Możesz wnioskować o dopłatę do odszkodowania: w formie zwrotu kosztów naprawy, dopłaty do kosztorysu, a także odszkodowania za inne straty materialne. Zgłoś się do Strefy Odszkodowań, przedstawiając nam zaniżony kosztorys z OC sprawcy oraz dotychczasowe faktury i rachunki za naprawę auta (to bardzo ważne, aby zachowywać wszystkie dokumenty). Osoby, którym przedstawiono zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą w celu wstępnej weryfikacji sprawy. Po otrzymaniu kosztorysu z TU skrupulatnie analizujemy zaniżoną wycenę odszkodowania. Nasi niezależni rzeczoznawczy wskazują podlegające obiekcjom elementy zaniżonego odszkodowania z OC – na tej podstawie wyliczamy przysługującą Ci dopłatę. Dostaniesz od nas informację zwrotną w ciągu 3 dni roboczych. Po podpisaniu cesji wierzytelności oraz pełnomocnictwa jesteśmy w stanie wyegzekwować dla Ciebie szybką wypłatę środków.

Jak często ubezpieczyciele zaniżają odszkodowanie z OC sprawcy?

Niestety, zaniżone odszkodowanie z OC jest proponowane większości kierowców, którzy kiedykolwiek zostali poszkodowani podczas kolizji drogowej. Dotyczy zarówno zaniżonego kosztorysu z OC sprawcy, jak i z autocasco. Zaniżona wycena szkody z OC pomaga ubezpieczalni zaoszczędzić na wypłatach środków, a ponieważ większość kierowców akceptuje zaniżony kosztorys naprawy samochodu, takie działanie jest powszechnie praktykowane. Firmy ubezpieczeniowe bazują przede wszystkim na niewiedzy i braku poczucia sprawczości poszkodowanych, którzy chcą zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu. Ty jednak nie musisz godzić się na ten proceder. Odwołanie od zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy przy wsparciu profesjonalistów pomoże Ci dojść swoich praw. W rezultacie odzyskasz nie tylko utracone środki, ale również poczucie sprawiedliwości.

Co zrobić, gdy ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie z OC sprawcy?

Przedstawiono Ci zaniżone odszkodowanie OC? Pamiętaj, że nie musisz godzić się na decyzję ubezpieczyciela. W takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie stanowi odwołanie od zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli Twój ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie, na ogół odwołanie przebiega w 2 lub 3 krokach:
  1. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – na piśmie odwołujesz się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Popierasz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela opinią i kosztorysem niezależnego rzeczoznawcy. W razie potrzeby załączasz niezbędną dokumentację: pisemną oraz zdjęciową. Dokładnie określasz kwotę, jakiej domagasz się od ubezpieczyciela. Wskazujesz konkretnie, gdzie kosztorys naprawy samochodu zaniża Twoje odszkodowanie.
  2. Droga sądowa – może okazać się, że pomimo podjętych przez Ciebie kroków ubezpieczyciel i tak nie będzie chciał wypłacić Ci należnego odszkodowania i nadal proponuje zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy. W takiej sytuacji TU liczy na niechęć do wchodzenia przez Ciebie na drogę sądową. Jednak najlepsze rozwiązanie stanowi właśnie skierowanie sprawy do sądu. Szczególnie na tym etapie przyda Ci się wsparcie Strefy Odszkodowań, która pomoże Ci przejść przez postępowanie sądowe krok po kroku bez zbędnego stresu.
  3. Dopłata do odszkodowania – po odwołaniu i ewentualnym procesie sądowym towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje dopłatę do odszkodowania. Jednak warto mieć na uwadze pewien haczyk. W momencie zaakceptowania dopłaty nie masz dalszej możliwości odwoływania się od zaniżonej wyceny odszkodowania. Z tego względu musisz mieć całkowitą pewność, że przyznawana Ci kwota jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Najlepiej, jeśli korzystasz z opinii niezależnego rzeczoznawcy, który rozwieje Twoje ewentualne wątpliwości.

Jak rozpoznać zaniżone odszkodowanie z OC?

Niestety zaniżone odszkodowanie OC to częsta praktyka towarzystw ubezpieczeniowych. Zaniżona wycena szkody z OC umożliwia im oszczędność na jak najniższej wypłacie odszkodowania. Jak możliwe, że taki model działania nadal funkcjonuje? Ubezpieczalnie bazują na tym, że wielu poszkodowanych po prostu nie odwołuje się od ich decyzji. Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy to przede wszystkim takie, które nie pokrywa kosztów naprawy Twojego pojazdu lub kosztów zakupu nowego. Może także nie uwzględniać dodatkowych kosztów, jakie ponosisz w wyniku wypadku z nie Twojej winy. Na ogół pierwsza wycena zwrotu kosztów naprawy pojazdu to szczególnie mocno zaniżony kosztorys z OC sprawcy. Wówczas ubezpieczalnia szybko wypłaca środki, by odwrócić uwagę poszkodowanych od zaniżonej wyceny odszkodowania. Powinno zwrócić to Twoją uwagę. W momencie otrzymania odszkodowania wiele osób uznaje, że proces likwidacji szkody został zakończony. Większość nie dochodzi już swoich praw, pomimo wrażenia, że został zaniżony kosztorys naprawy samochodu.

Zaniżone odszkodowanie z OC – kiedy możesz uzyskać dodatkowe pieniądze?

Czy wiesz, że niemal każdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie przysługujące osobom poszkodowanym w kolizjach na drodze? Jeśli przysługują Ci środki z tego tytułu, prawdopodobnie zaniżone odszkodowanie z OC dotyczy także Ciebie. Na szczęście w takiej sytuacji możesz liczyć na naszą pomoc w uzyskaniu dopłaty do odszkodowań OC sprawcy. Odwołanie od zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy to Twoje prawo. Co ważne, dotyczy zarówno aktualnych spraw, jak i kolizji do 3 lat wstecz. Możesz odrzucić zaniżone odszkodowanie OC, nawet jeśli doszło już do wypłaty środków na Twoje konto. Wystarczy udowodnić ubezpieczalni, że przedstawiono Ci zaniżony kosztorys naprawy samochodu – a o to nie trudno z naszym profesjonalnym wsparciem. Ze Strefą Odszkodowań możesz ubiegać się o sprawiedliwe odszkodowanie. Wyegzekwujemy dla Ciebie dopłatę do odszkodowania, która pokryje wszystkie poniesione przez Ciebie straty.