Odwołanie od decyzji EUROINS

EUROINS Odwołanie od decyzji

Nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela dotyczącą odszkodowania? Pamiętaj, że masz prawo do odwołania od decyzji EUROINS. Możesz to zrobić samodzielnie, ale proces ten może być skomplikowany i czasochłonny.

Innym, często skuteczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jak nasza. Dysponujemy doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą Ci przygotować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez cały proces odwołania.

Nie akceptuj decyzji, która Ci się nie podoba. Skorzystaj z naszej pomocy, aby efektywnie odwołać się od decyzji i uzyskać adekwatne odszkodowanie, które Ci się należy!

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Samodzielnie Z naszym wsparciem (bezpłatna weryfikacja)
Odszkodowanie Samodzielnie
(zaniżone)
Z nami
(adekwatne)
Zakres świadczeń do uzyskania Samodzielnie
(podstawowy)
Z nami
(pełny)
Weryfikacja świadczeń do uzyskania Samodzielnie
Z nami
(na każdym etapie sprawy)
Analiza poprawności rozliczenia szkody Samodzielnie
Z nami
(z ekspertem z danej dziedziny)
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania Samodzielnie
Z nami
(bezpłatna weyfikacja sprawy)
Kompleksowość usług Samodzielnie
Z nami
(pełen zakres świadczeń w jednym miejscu)
Bezpłatne wsparcie doradcy Samodzielnie
Z nami
Szybkie i sprawne rozliczenie szkody Samodzielnie
Z nami
Odwołanie od decyzji EUROINS

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź teraz
Odwołanie od decyzji EUROINS

Dodatkowe informacje

Ile jest czasu na odwołanie się od decyzji EUROINS?

Podczas kiedy ubezpieczyciel posiada 30 dni na decyzję o wypłacie odszkodowania, termin na odwołanie od decyzji EUROINS dla poszkodowanego jest znacznie dłuższy. To aż 3 lata, a jeśli szkoda wynika z przestępstwa: 20 lat. Warto mieć tego świadomość, ponieważ uzyskanie środków od EUROINS nie wyklucza ewentualności odwołania się od stanowiska ubezpieczalni na przykład po kilku latach, gdy dowiesz się, że przysługuje Ci wyższe odszkodowanie. EUROINS odpowiada na Twoje odwołanie na ogół do 30-60 dni roboczych.

Jak napisać odwołanie do EUROINS? Sprawdź szablon odwołania od decyzji EUROINS

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny wzór na odwołanie od decyzji EUROINS. Wszystko zależy od podpisanej umowy ubezpieczeniowej i charakteru zdarzenia, jego następstw i konkretnych okoliczności. Z całą pewnością jednak reklamacja musi zawierać niezbędne dane: adres, dane ubezpieczyciela, unikalny numer szkody, uzasadnienie, podpis i numer konta bankowego w celu wypłaty środków. Udostępniamy ich pełną listę. Zadbaj o kontrargumenty. Określ, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją EUROINS. Koniecznie załącz wszelkie dokumenty, które potwierdzają Twoją argumentację, między innymi fotografie, rachunki, opinie itp. Pamiętaj, że kompletna dokumentacja ma wyraźny wpływ na szybkość rozpatrywania Twojej sprawy.

Jak można odwołać się od decyzji EUROINS?

W przypadku umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym odwołanie do EUROINS możesz przedstawić ustnie lub pisemnie, jednak zawsze rekomendujemy odwoływanie się na piśmie – dzięki temu posiadasz własne udokumentowane stanowisko. W tym celu najlepiej skorzystać z działu reklamacji EUROINS, który proponuje odpowiednią formę korespondencji: klasyczną lub mailową. Jeśli wysyłasz odwołanie od odszkodowania EUROINS drogą pocztową, wybierz przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Z kolei w przypadku odwołania od decyzji EUROINS mailem poproś o odpowiedź w celu potwierdzenia otrzymania odwołania. Miej kopie tego, co wysyłasz.

Co zrobić, gdy EUROINS nie chce wypłacić odszkodowania?

Najbardziej stresująca sytuacja dla poszkodowanego to taka, gdy EUROINS nie chce wypłacić odszkodowania. Może do tego dojść, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe uzna, że całkowita wina za wystąpienie szkody leży po Twojej stronie. Wtedy uznaje się Ciebie za sprawcę wypadku, ale nie tylko. Możesz też nie być sprawcą, ale konkretna szkoda i tak może stanowić Twoją odpowiedzialność. W takim przypadku jednak nie wszystko przekreślone – nie warto się poddawać i reklamacja do TU wciąż jest warta świeczki. Zwróć się o pomoc do Strefy Odszkodowań. Pomożemy Ci przygotować kontrargumenty, które świadczą o Twojej racji. Udowodnimy, że przyczyna podjęcia odmowy jest niezgodna z prawem. Współpracujemy z szeregiem specjalistów, którzy umożliwią to zadanie. W ostateczności możemy wnieść sprawę do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań z EUROINS to nasza specjalność.

Odwołanie od decyzji EUROINS – dlaczego warto?

Negatywna albo rozczarowująca pod względem kwoty decyzja EUROINS to nie koniec Twojej szansy do otrzymania sprawiedliwego odszkodowania. Miej na uwadze, że EUROINS może bazować na tym, że działasz samodzielnie i bez pomocy prawnika. W takim przypadku ubezpieczyciel może wydać bezpodstawną decyzję odmowną albo specjalnie zaniżyć odszkodowanie, ponieważ liczy, że to zaakceptujesz. Na szczęście istnieje prawo, aby złożyć odwołanie od decyzji EUROINS.

Co w sytuacji uzyskania zbyt niskiej wyceny szkody albo zaniżonego odszkodowania?

Sytuacja, w której wartość odszkodowania jest niesatysfakcjonująca stanowi bardzo popularne zdarzenie. Wyjątkowo często spotykane jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy EUROINS. Wystarczy, że EUROINS uzna uszkodzenie samochodu za szkodę całkowitą. Wówczas suma odszkodowania to wartość samochodu z chwili wypadku, minus wartość wraku – zazwyczaj niemożliwa do uzyskania. Warto rozważyć również odwołanie od decyzji EUROINS przy uszczerbku na zdrowiu. EUROINS nie zawsze sumuje wszystkie koszty wynikające z leczenia oraz rehabilitacji. Szczególnie ważne jest odwołanie od decyzji EUROINS przy trwałym uszczerbku na zdrowiu, którego następstwa przekładają się na całe życie poszkodowanego. Za niskie odszkodowanie z EUROINS może w takim przypadku uniemożliwiać godne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Jeżeli dotyczy Cię zaniżona wycena szkody przez EUROINS, przede wszystkim zbierz wszystkie dokumenty związane ze szkodą, między innymi rachunki za lekarstwa, wyceny uszkodzonych części pojazdu, zdjęcia samochodu sprzed wypadku, opinie z warsztatów samochodowych, które potwierdzają brak wcześniejszych uszkodzeń. Polecamy także korzystanie z pomocy osobistego rzeczoznawcy. Analogicznie warto podjąć współpracę ze Strefą Odszkodowań – przeanalizujemy kosztorys stworzony przez ubezpieczyciela, udzielimy pomocy w kompletowaniu dokumentów oraz udowodnimy rzeczywistą wartość odszkodowania.

Jak długo czeka się na odszkodowanie z EUROINS?

Zgodnie z prawem EUROINS posiada do 30 dni na powiadomienie Cię o decyzji odnośnie do odszkodowania. W rezultacie w ciągu 30 dni od terminu zgłoszenia zdarzenia otrzymasz środki albo dowiesz się, że EUROINS nie chce wypłacić odszkodowania. Wówczas w zależności od usatysfakcjonowania decyzją ubezpieczyciela możesz zacząć działać.

chevron-down