Lotnisko Kraków-Balice: Odszkodowanie za opóźniony/odwołany lot

Lotnisko Kraków-Balice: Odszkodowanie za opóźniony/odwołany lot
Źródło: pl.wikipedia.org
Lotnisko Kraków-Balice (KRK)

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Czy doświadczyłeś niedogodności podczas lotu z lotniska Kraków-Balice? Czy wiesz, że może przysługiwać Ci odszkodowanie za opóźnienie, odwołanie, przyśpieszenie lotu lub overbooking?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jakie prawa Ci przysługują i jak możemy Ci pomóc odzyskać odszkodowanie od linii lotniczych zgodnie z unijnymi przepisami.

Lotnisko Kraków-Balice (KRK): Odszkodowanie za opóźniony lot

Opóźniony lot

Lotnisko Kraków-Balice (KRK): Odszkodowanie za odwołany lot

Odwołany lot

Lotnisko Kraków-Balice (KRK): Odszkodowanie za przyśpieszony lot

Przyśpieszony lot

Lotnisko Kraków-Balice (KRK): Odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład (overbooking)

Odmowa wstępu na pokład

Lotnisko Kraków-Balice (KRK)

Sprawdź co zyskasz z naszym wsparciem

Długość lotu Odszkdoowanie (bezpłatna weryfikacja)
do 1 500 km Odszkodowanie:
250 €
do 3 500 km Odszkodowanie:
400 €
powyżej 3 500 km Odszkodowanie:
600 €
Lotnisko Kraków-Balice (KRK)

Dodatkowe informacje

Jak odzyskać pieniądze za odwołany lot z lotniska w Krakowie-Balicach?

Aby odzyskać pieniądze za odwołany lot, powinieneś skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w dochodzeniu odszkodowań lotniczych. Pamiętaj, że przewoźnicy są zobowiązani do zwrotu pełnej ceny biletu, jeśli nie są w stanie zapewnić Ci miejsca na innym locie.

Jakie są moje prawa, jeśli mój lot z lotniska w Krakowie-Balicach został opóźniony?

Jeśli Twój lot z lotniska w Krakowie-Balicach (KRK) doświadcza opóźnienia o co najmniej 3 godziny, masz prawo do odszkodowania zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004. Wysokość rekompensaty wynika z długości trasy lotu i czasu opóźnienia, i może oscylować w granicach od 250 do 600 euro. Dodatkowo, przysługuje Ci prawo do opieki ze strony przewoźnika, która obejmuje dostęp do jedzenia i picia. W szczególnych sytuacjach, gdy konieczne jest zorganizowanie dodatkowej nocy, przewoźnik powinien zapewnić Ci zakwaterowanie w hotelu oraz transport do niego i z powrotem na lotnisko.

Czy mogę otrzymać odszkodowanie za odwołany lot z lotniska w Krakowie-Balicach?

Tak, jeśli Twój lot z lotniska w Krakowie-Balicach (KRK) został odwołany bez dostatecznego powiadomienia (mniej niż 14 dni przed planowanym startem), zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004, przysługuje Ci prawo do rekompensaty. Kwota odszkodowania zależy od długości trasy lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Powinno Ci też zostać zaoferowane miejsce na alternatywnym locie lub pełny zwrot kosztów biletu. Jeśli potrzebujesz wsparcia w uzyskaniu odszkodowania lotniczego, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą.

Co zrobić, gdy odmówiono mi wejścia na pokład samolotu (overbooking) na lotnisku w Krakowie-Balicach (KRK)?

"Overbooking" to praktyka, stosowana przez linie lotnicze, polegająca na sprzedaży większej liczby biletów, niż jest dostępnych miejsc na pokładzie. Ma na celu maksymalne wykorzystanie miejsc, uwzględniając statystyczne wskaźniki nieobecności pasażerów. W sytuacji, gdy wszyscy pasażerowie zgłoszą chęć lotu, może zabraknąć miejsc na pokładzie dla wszystkich. W takim wypadku linie lotnicze mogą odmówić niektórym pasażerom wejścia na pokład. Jeśli odmówiono Ci wejścia na pokład, przysługuje Ci prawo do odszkodowania zgodnie z rozporządzeniem (WE) 261/2004. Wysokość odszkodowania zależy od długości trasy lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Przewoźnik powinien również zaproponować Ci miejsce na innym locie do miejsca docelowego lub pełny zwrot kosztów biletu.

Jakie są warunki otrzymania odszkodowania lotniczego na lotnisku w Krakowie-Balicach?

Warunki otrzymania odszkodowania zależą od konkretnej sytuacji - odwołania lotu, opóźnienia, odmowy wejścia na pokład, itp. Ogólnie, jeśli problem nie wynikał z okoliczności nadzwyczajnych i linia lotnicza nie poinformowała Cię o problemie odpowiednio wcześnie (mniej niż 14 dni przed planowanym startem), przysługuje Ci prawo do odszkodowania. Wysokość odszkodowania zależy od długości trasy lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Uzyskanie odszkodowania lotniczego może być łatwiejsze, skontaktuj się z nami.

Czy dostanę zwrot za opóźniony lot z lotniska w Krakowie-Balicach?

Zwrotu za opóźniony lot nie otrzymasz, ale możesz mieć prawo do odszkodowania, jeśli opóźnienie przekracza 3 godziny i nie jest spowodowane okolicznościami nadzwyczajnymi. Kwota odszkodowania zależy od długości trasy lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Możesz skorzystać z usług naszej firmy, która specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań lotniczych.

Jakie odszkodowania mogę otrzymać za lot z lotniska w Krakowie-Balicach (KRK)?

Odszkodowanie za lot z lotniska w Krakowie-Balicach zależy od konkretnej sytuacji, takiej jak odwołanie lotu, opóźnienie, odmowa wejścia na pokład lub inna nieprawidłowość. Kwota odszkodowania będzie również zależeć od długości trasy lotu. Zgodnie z przepisami UE, odszkodowanie może wynosić od 250 do 600 euro.

Co mogę zrobić, jeżeli mój lot z lotniska w Krakowie-Balicach został odwołany?

Jeżeli Twój lot z lotniska w Krakowie-Balicach (KRK) został odwołany, masz pewne prawa. Możesz wybrać pełny zwrot kosztów biletu lub transport alternatywnym lotem do miejsca docelowego. Dodatkowo, jeśli zostaniesz przekierowany na inny lot z opóźnieniem, przysługuje Ci także prawo do odszkodowania, podobnie jak w przypadku opóźnionego lotu.

Czy mogę ubiegać się o rekompensatę za opóźniony lot z lotniska w Krakowie-Balicach?

Tak, jeżeli Twój lot z lotniska w Krakowie-Balicach (KRK) opóźnia się o co najmniej 3 godziny, przysługuje Ci rekompensata zgodnie z przepisami UE. Kwota rekompensaty zależy od długości trasy lotu i może wynosić od 250 do 600 euro. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów od dochodzenia odszkodowań lotniczych może okazać się pomocne.

Czy istnieje możliwość odszkodowania za przyśpieszony lot z lotniska w Krakowie-Balicach?

Tak, możesz otrzymać odszkodowanie za przyśpieszony lot z lotniska w Krakowie-Balicach. Wyrok TSUE z 21 grudnia 2021 r. traktuje takie loty jak "anulowane" i przewiduje rekompensatę w zależności od długości lotu. Wymagane są dokumenty potwierdzające rezerwację. Skorzystanie z usług firm specjalizujących się w dochodzeniu roszczeń może okazać się pomocne. Ten wyrok stanowi ważny krok w ochronie praw pasażerów.

chevron-down