Dopłata do odszkodowania z OC sprawcy - na czym polega?

Dopłata do odszkodowania z OC sprawcy - na czym polega?

Dopłata do odszkodowania OC to pojęcie, z którym nie każdy kierowca jest zaznajomiony, a może się okazać niezwykle pomocne po wypadku czy kolizji. Co kryje się za tym terminem, i jak możesz skorzystać z tej opcji? Przyjrzyjmy się bliżej.

Co to jest dopłata do odszkodowania z OC sprawcy?

Dopłata do odszkodowania z OC sprawcy to sposób, który pozwala poszkodowanemu na uzyskanie dodatkowych środków finansowych, gdy pierwotnie otrzymane odszkodowanie nie pokrywa w pełni faktycznych kosztów naprawy pojazdu. Polega na uzupełnieniu zaniżonej kwoty o dodatkowe środki finansowe, dzięki czemu możliwe jest pokrycie wszystkich kosztów naprawy.

Kiedy przysługuje dopłata do odszkodowania z OC sprawcy?

Dopłata przysługuje osobie, która w wyniku kolizji bądź wypadku samochodowego otrzymała nieadekwatne odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Istnieją różne czynniki, które mogą spowodować, że ubezpieczyciel zdecyduje się na zaniżenie kwoty odszkodowania, takie jak na przykład nieprawidłowo oszacowane roboczogodziny. Warto mieć na uwadze, że istnieje możliwość starania się o dopłatę nawet po wypłacie odszkodowania - kwoty bezspornej, a czas na to wynosi 3 lata od wydania decyzji przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy?

Proces uzyskiwania dopłaty do odszkodowania z OC może wydawać się złożony, ale dzięki jasnym krokom jest znacznie uproszczony. Oto etapy, które należy przejść:

  • Wysłanie kosztorysu poprzez formularz: Początkowy etap, gdzie niezbędne jest przekazanie kosztorysu do bezpłatnej weryfikacji. Jeśli ubezpieczyciel wypłacił już kwotę bezsporną, warto załączyć również decyzję o wypłacie odszkodowania.
  • Weryfikacja kosztorysu przez rzeczoznawcę: Nasz rzeczoznawca dokładnie przeanalizuje kosztorys, aby upewnić się w jakich miejscach doszło do jego zaniżenia.
  • Informacja zwrotna z propozycją dopłaty: Po analizie otrzymasz od nas konkretne informacje o możliwej dopłacie w danej sprawie.
  • Podpisanie umowy cesji sprzedaży szkody po zaakceptowaniu propozycji: Jeżeli propozycja Ci odpowiada, następnym krokiem jest podpisanie umowy cesji. Umowa podpisywana jest online, w dogodnym dla Ciebie momencie.
  • Wypłata środków na konto: Po finalizacji wszystkich formalności, dopłata zostanie przelana na Twoje konto, co pozwoli Ci na pełne pokrycie kosztów naprawy.

Dzięki tym krokom, proces jest przejrzysty i efektywny, a my jesteśmy z Tobą na każdym etapie, oferując wsparcie i ekspertyzę.

Czy warto wnioskować o dopłatę do odszkodowania OC?

Odpowiedź brzmi tak. Choć proces wnioskowania może wydawać się skomplikowany, to jest to krok niezbędny do uzyskania pełnego pokrycia faktycznych kosztów naprawy. W sytuacji, gdy pierwotne odszkodowanie nie jest adekwatne, ubieganie się o dopłatę do odszkodowania może zniwelować straty finansowe poszkodowanego. Co więcej, współpraca ze specjalistami w tej dziedzinie może nie tylko uprościć proces, ale także zwiększyć szanse na uzyskanie odpowiedniej dopłaty. Dlatego warto rozważyć tę opcję, zwłaszcza jeśli początkowa kwota odszkodowania nie odzwierciedla rzeczywistych kosztów naprawy.

Nie pozostawiaj sprawy przypadkowi i nie zgadzaj się na niepełne odszkodowanie. Jeśli masz wątpliwości co do otrzymanej kwoty, skontaktuj się z nami - pomożemy Ci przejść przez cały proces i upewnimy się, że otrzymasz to, co Ci się należy.

Zamów rozmowę

Chcesz uzyskać dopłatę do kosztorysu? Skontaktuj się z nami!

Zamów rozmowę